live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Монетизація субсидій: стало відомо, коли завершиться перехідний період

Уряд зобов'язаний у другому півріччі 2018 року розробити механізм монетизації субсидій для кінцевого споживача
Це визначається статею 24 прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік".

"Кабінету Міністрів України у другому півріччі 2018 року розробити і затвердити механізм запровадження з 1 січня 2019 року надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі на рівні кінцевого споживача", - йдеться у документі.

З 1 січня 2018 року набрало чинності рішення уряду про монетизацію субсидій на рівні надавачів послуг. На другому етапі має відбутися підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація тощо). Лише на третьому етапі планується перейти до монетизації субсидій на рівні домогосподарств.

Довідка: Монетизація субсидій - це виділення грошей власне пільговику, а вже він їх може витрачати на проїзд, для підвищення енергоефективності житла, для оплати комунальних послуг в межах тієї суми, яку буде визначено державою. 

Для цього і потрібна монетизація. Власне, "монетизація" значить процес перетворення чого-небудь в законний платіжний засіб. 
  • Зазначимо, у липні Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону "Про Державний бюджет України на 2017 рік". Він передбачає збільшення видатків на субсидії і пільги.
Все по темі

новини партнерів

12 грудня, 2018 середа

11 грудня, 2018 вівторок

12 грудня, 2018 середа

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати