live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Польщі перебільшують кількість українських біженців, щоб виправдатися перед ЄС, - консул


фото: dw
Заяви Польщі про десятки тисяч біженців з України є неправдивими та виправданням перед Євросоюзом у зв'язку з небажанням дотримуватися її міграційної політики

Про це в ефірі "112 Україна" заявила керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса.

"Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Польщі перед іншими країнами ЄС у тому, щоб не приймати мігрантів з інших країн міграційного ризику", - сказала вона.

Криса наголосила, що у 2017 році з проханням до польської влади про надання міжнародного захисту звернулися 625 українців.

За її словами, порівняно з попередніми роками кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася.

"У Польщі називають кількість біженців з України високою, хоча насправді згідно з офіційною інформацією управління з питань іноземців у Польщі протягом січня-листопада 2017 року до цього управління звернулися лише 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист. Порівняно з попередніми роками, якщо ми візьмемо 2014 рік, то ця кількість зменшилася в 4 рази, а порівняно з 2016 роком - вдвічі", - заявила вона.

Криса зазначила, що українські громадяни переїжджають до Польщі та інших країн Євросоюзу з метою працевлаштування.

"Наші громадяни, які прибувають до країн ЄС і, зокрема, на території Польщі, ми розцінюємо й інші країни також як трудових мігрантів. Це перш за все люди, які приїжджають з метою працевлаштування, навчання, тому сказати, що ці всі особи - біженці, немає жодного морального права", - наголосила дипломат.

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

2 липня, 2020 четвер

1 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати