live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Мін'юсті пояснили, у чому полягає різниця між Україною та Росією

Судові процеси проти екс-президента Віктора Януковича та його оточення є принциповою відмінністю між українською та російською правовими системами

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в інтерв'ю газеті "Сегодня".

"Єдине і найголовніше, що нас якісно відрізняє від тієї ж РФ - у них немає ні правосуддя, ні незалежної правоохоронної системи, у нас же справи навіть проти таких одіозних осіб відбуваються з дотриманням стандартів і можливостей захисту тієї сторони, яка звинувачується. Ми це бачимо і по справі про держзраді, де процес в публічному форматі, де у втікача є можливість захищати себе. Це серйозна ознака абсолютно іншої реальності, яка у нас існує, на відміну від східного сусіда", - зазначив він.

Також він відповів на запитання про те, чи будуть якісь результати суду над Януковичем на 4-ту річницю його втечі до Москви.

За його словами, у цій справі ніхто з посадових осіб не може впливати на рішення суду.

"Як пересічний громадянин, я б хотів, щоб на якусь конкретну дату були вироки суду. Але в тому й полягає незалежність судової системи, що жоден чиновник, жодна організація, жоден громадський активіст не мають права встановити дату винесення рішень. У цьому полягає незалежність суддів. Суд виносить рішення, коли вивчив всі докази. І тоді приймається рішення. Чи обгрунтовані вимоги сторони звинувачення, чи обґрунтовані вимоги сторони захисту", - наголосив він.

Разом з тим, він висловив припущення, що кінцевий вирок у справі Януковича може з'явитися вже 2018 року, "навіть виходячи з термінів, визначених кримінально-процесуальним законодавством".

"Але загадувати якісь дати - це було б некоректно. Тим більше з позиції міністра юстиції - подвійно некоректно. Дуже розраховую, що в цьому році побачимо результати тієї активної роботи генерального прокурора Луценко і його команди, яку він веде останні півтора року. На це є дуже великі шанси", - додав Петренко.

  • Як нещодавно заявив колишній віце-президент США Джо Байден у книзі своїх спогадів під назвою "Пообіцяй мені, тато", це саме він телефонував до Януковича наприкінці лютого 2014 року й закликав його "відкликати своїх людей і йти".

новини партнерів

15 липня, 2020 середа

15 липня, 2020 середа

14 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати