live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Стало відомо, за рахунок якої схеми Курченко збирається продати свої заморожені активи

Троє українських олігархів готуються провести купівлю-продаж частини незаконних активів на 1,5 мільярда доларів, які належали оточенню колишнього президента України Віктора Януковича

Про це йдеться в розслідуванні катарського телеканалу Al-Jazeera, який зауважує, що виснажена війною країна намагається повернути у свою скарбницю викрадені попереднім урядом грошей.

В розпорядженні телеканалу опинилася непідписана копія угоди, в якій покупцями активів оточення Януковича виступають Олександр Онищенко - газовий олігарх і один з найрозшукувашіних людей в Україні, а також магнат у сфері нерухомості Павло Фукс, який заробив свої статки в Москві.

Інші документи вказують на те, що продавцем був Сергій Курченко - українських олігарх-втікач, який зараз перебуває в Москві і відомий також як "сімейний фінансист" Януковича. В контракті, який є у розпорядженні Al-Jazeera, вказується, що Онищенко і Фукс виплатять 30 мільйонів доларів у формі готівки і приватного літака за компанію Quickpace Limited, зареєстрованій на Кіпрі.

Ця компанія утримує бонди і готівку на 160 мільйонів доларів, які були заморожені судом України через підозри, що ці активи були отримані злочинним шляхом.

В Україні і за її межами заборонено торгувати замороженими активами.

"Вся ж ідея в тому, щоб заморозити актитиви, які були отримані злочинним шляхом. А торгівля такими активами - це все одно, що торгувати краденими речами, які відібрала поліція. Ви наче кладате свої гроші у машину, яка тікає з місця злочину", - сказав колишній директор підрозділу з міжнародної корупції Британської національної агенції питань кримінальних злочинів Джон Бентон.

Онищенко і Фукс сподівалися отримати 130 мільйонів доларів, переконавши суддю розморозити активи. У пункті 4 контракту з Курченком в казано, що покупці будуть співпрацювати у "діях, націлених на зняття арешту з рахунків" компанії Quickpace Limited.

Голова САП Назар Холодницький відмовив Al-Jazeera в коментарі, зауваживши, що розслідування триває і будь-які коментарі і припущення на даному етапі не можливі. У свою чергу, Онищенко сказав телеканалу, що у придбанні заморожених активів немає нічого гідного осуду.

"Можна купити дешево, а потім спробувати вирішити проблему, щоб заробити", - сказав він Al-Jazeera.

Він також підтвердив роль Фукса і Курченка в угоді, але запевнив, що її так і не підписали.

Втім, джерела телеканалу зазначають, що продаж Quickpace все ж відбувся. І компанія нібито перейшла у власність однієї з фірм Фукса.

Катарський канал стверджує, що відстежив записи про перерахування 2 мільйонів доларів за угодою з рахунку в Barclays Bank на рахунок в іншому російському банку в Латвії Norvic Banka. Зараз Quickpace належить зареєстрованій на Кіпрі Evermore Property Holdings Limited, яка у свою чергу входить до Dorchester International Incorporated. Остання ж належить Фуксу.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати