live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ібупрофен може стати причиною безпліддя, - вчені

Прийом ібупрофена у чоловіків може призвести до недостатності яєчок, що супроводжується зниженням рівня тестостерона, що може стати причиною безпліддя

Такого висновку дійшли учені з Данії і Франції, повідомляє Proceedings of the National Academy of Sciences.

У дослідженні взяв участь 31 молодий чоловік. Половина випробовуваних упродовж шести тижнів щодня отримувала по 600 мг ібупрофена (максимальна безпечна добова доза складає 3200 мг), інші - плацебо. Вже через два тижні у учасників, що приймали ібупрофен, спостерігалося підвищення рівнів гормону, необхідного для нормальної роботи репродуктивної системи. У чоловіків він впливає, зокрема, на вироблення тестостерона.

Підвищення рівня гормону свідчить про порушення функції яєчок і активацію компенсаторних механізмів. За рахунок вироблення гормону організму вдається підтримувати рівень тестостерона: у рамках дослідження зниження рівня тестостерона виявлено не було.

Хоча ефект був тимчасовим, дослідники побоюються, що тривалий прийом ібупрофена може призвести до безповоротних наслідків: нормальна робота яєчок потрібна для синтезу тестостерона, який відіграє важливу роль у виробництві сперматозоїдів. Порушення цієї функції може призвести до безпліддя. Крім того, нестача тестостерона викликає зниження лібідо, зменшення м'язової маси, призводить до пригніченого настрою і підвищеної стомлюваності.

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати