live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Китаї розробили акумулятор, що заряджається за 5 секунд

Дослідники з Чжецзянського університету в Китаї розробили нову конструкцію катода для алюміній-іонного акумулятора, який може заряджатись за 5 секунд

Про це повідомляє Next Big Future.

 Він дозволяє різко збільшити місткість та термін служби батареї. Якщо говорити про цифри, то катод дозволяє акумулятору витримувати до 250 000 циклів заряду/розряду та температуру до +120° C.

Як зазначається, алюміній-іонні акумулятори дешевше літій-іонних, не горять і мають алюмінієвий анод високої ємності.

Проте раніше продуктивність їх катодів була низькою, через що такі батареї не могли конкурувати з літій-іонними акумуляторами і суперконденсаторами.

Китайці змогли створити катод з графенової плівки по технології "trihigh tricontinuous" (3Н3С). Як зазначається, така батарея навіть після 250 000 циклів заряджається до 91,7% і працює в діапазоні від -40° до +120° C.

Простіше кажучи, такий акумулятор для смартфона пропрацює 70 років, навіть якщо заряджати його по 10 раз в день. Крім цього, за 5 секунд можна зарядити акумулятор на 2 години роботи.

На жаль, поки новинка поступається літій-іонним батареям по місткості, так що швидкого виходу на ринок нових акумуляторів чекати не доводиться.

null

Що таке "графен"

Графен був відкритий в 2004 Андрієм Геймом та Костянтином Новосьоловим із Манчестерського універстету. За це відкриття вони були нагороджені Нобелівською премією з фізики за 2010.

По суті, графен - це чергова аллотропія вуглецю, поряд з графітом і алмазом. Він являє собою лист вуглецю товщиною в один атом. Прозорий, гнучкий, тонкий (в мільйон разів тонше аркуша паперу), надлегкий (1м графена має масу 0,77 грама), екологічно чистий і міцний (в 200 разів міцніший за сталь), а його провідність в рази швидша, ніж у найсучасніших кремнієвих чіпів.

Матеріал проводить тепло, виробляє електроенергію, крім того, змінює свої властивості в поєднанні з іншими матеріалами.  До того ж, графен недорогий у виробництві , поширений в природі, і його відносно просто відновити після ушкоджень.

Графенові батареї менш громіздкі, ніж їх літій-іонні  "колеги": маса графенового акумулятора вдвічі менше маси літій-іонного.

Іспанські вчені з Університету Кордови були першими, кому вдалося створити справді потужні графенові батареї, з яких зокрема розробляють акумулятори для електромобілів. В дослідницькій роботі також приймали участь такі відомі інноваційні корпорації, як Graphenano, один з провідних світових виробників графену, та Grabat Energy. 

новини партнерів

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

20 вересня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати