live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МЗС Німеччини пропонує скасовувати санкції проти Росії поетапно в разі тривалого перемир'я

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель висловився за те, аби ЄС почав поетапно скасовувати санкції проти Росії за умови тривалого перемир’я на Сході України

Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Якщо Російська Федерація готова це робити, вона має за це щось отримати", - заявив він у середу, 10 січня, під час виступу на прийомі в Східному комітеті німецької економіки в Берліні.

Ідею про одномоментне скасування всіх санкцій проти Росії лише за умови стовідсоткового виконання мінських домовленостей він назвав "відірваною від реальності".

На користь ідеї поетапного скасування Габріель навів аргумент, що санкції запроваджувалися також поетапно.

Нагадаємо, економічні санкції щодо Росії через її агресію в Україні були запроваджені Євросоюзом у 2014 році, у березні 2015 року можливе скасування санкцій прив'язали до виконання Мінських угод. Очікувалося, що процес триватиме до кінця 2015 року.

Оскільки помітного прогресу у виконанні домовленостей не спостерігалося, лідери ЄС неодноразово ухвалювали рішення щодо продовження санкцій ще на півроку. Востаннє - до кінця липня поточного року.

Обмеження стосуються фінансового, енергетичного, оборонного секторів російської економіки, а також товарів подвійного призначення. Обмеження накладено і на фізичних осіб.

Читайте також: Росія сп'яніла від безкарності. Чому потрібно продовжити санкції

  • Вперше санкції проти Росії запровадили 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дестабілізацію ситуацію в Україні. Вони спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори та сферу товарів подвійного призначення.
  • 19 березня 2015 року тривалість санкцій пов'язали з повним виконанням Мінських угод, які повинні були бути виконані до 31 грудня 2015 року. Через невиконання Росією домовленностей Рада ЄС продовжила санкції.
  • 28 червня, в День Конституції України Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії до 31 січня 2018 року.
  • 14 грудня президент України Петро Порошенко заявив,що лідери Європейського Союзу продовжать економічні санкції проти Росії ще на шість місяців.

 

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати