live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У якому віці депутати заробляють найбільше та як сім'я впливає на статки. Дослідження "Чесно"

Декларації народних депутатів показують, який вік для них є найприбутковішим та чому вигідніше бути холостим

Відповідне дослідження опублікував на своєму сайті рух "Чесно".

Студенти Київської школи економіки дослідили декларації народних обранців за 2015-2016 роки. Під час аналізу вони намагались виявити співвідношення статків депутатів від їхнього сімейного стану, заощаджень у депозитах та готівці та найпопулярніші придбання після зростання доходів чиновника.

Дослідження показало, що депутати віддають перевагу переважно готівці. Зокрема, майже 30% українських парламентаріїв зберігають усі свої задекларовані гроші у готівковій формі. У середньому частка готівки у активах депутатів становить 75%.

Коли у народних депутатів з'являються зайві гроші, вони не вкладають їх у нерухомість чи купують автівки. За інформацією дослідження, вони частіше купляють годинники та картини, адже такі предмети розкоші менш помітні для публіки.

"Найбагатшими" виявились 51-річні депутати. Саме у такому віці вони досягають фінансового піка. Після 51 року статки депутатів потроху спадають.

"Така поведінка за віком є доволі логічною, оскільки в першій половині життя люди відкладають на майбутнє, а в другій користуються накопиченнями. Народні депутати тут не виняток", - коментують дослідники.

Існує негативна залежність між сімейним статусом та кількістю грошових активів у народних обранців. Так, після одруження статки депутата/тки знижуються у середньому на 8,4 млн гривень. Також цікаво те, що неодружені депутати зазвичай мають на 1,5-2 рази більше грошових активів, ніж їхні одружені колеги. Дослідники кажуть, що це може бути пов'язано з тим, що "частина статків переходить до "другої половини".

 

новини партнерів

19 березня, 2018 понеділок

18 березня, 2018 неділя

19 березня, 2018 понеділок

18 березня, 2018 неділя

17 березня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати