live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українські вчені створили біонічну руку, що реагує на імпульси мозку

Науковці Сумського Державного університету сконструювали та роздрукували на 3D-принтері біонічний протез руки, здатний реагувати на імпульси від мозку

Про це повідомляє UA:Суми.

Біонічна рука має відновлювати функції втраченої кінцівки та здатна навчатися новим рухам. Пристрій заснований на принципі штучного інтелекту.

"На даному етапі потрібна доробка механічної складової даного апарату. І в майбутньому можливо буде виконувати рухи  кожним пальцем, повністю згинати всі пальці", - сказав дослідник Артем Коробов.

Також перевагою українського винаходу є низьке енергоспоживання. Над експериментальним проектом працювали півроку, витративши 15 тис. грн. За словами вчених, у разі серійного виробництва українська штучна рука коштуватиме дешевше закордонних аналогів.

"Є такі протези за кордоном, вони коштують $25 тис., але у них обмежений функціонал. Вони мануально керовані, тобто людині, щоб взяти щось, потрібно стиснути пальці самому. Фішка, що дозволяє реагувати на сигнали людини і робити це з інтелектуальної складової, адаптуватися під різні умови, - це і є ноу-хау", - пояснив Коробов.

У грудні 2017 року проект переміг у фіналі київського фестивалю Сікорський Челленж та отримав премію і диплом лауреата президентського фонду "Україна".  Наразі науковці шукають інвесторів для вдосконалення винаходу.

новини партнерів

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

20 вересня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати