live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Human Rights Watch заявила про порушення росіянами прав людини на Донбасі та в Криму


фото: artemtyurin
У своїй Всесвітній доповіді 2018 Human Rights Watch заявила, що на окупованому Донбасі проросійська влада, нехтуючи засадами права, свавільно затримувала людей і піддавала їх насильницьким зникненням

Про це повідомляє прес-служба організації.

На 643 сторінкax 28-го видання своєї Всесвітньої доповіді Human Rights Watch розглядає практику застосування прав людини в понад 90 країнах світу.

У звіті йдеться про порушення прав людини на окупованих територіях Донбасу та Криму.

На окупованому Донбасі проросійська де-факто влада, цілком нехтуючи засадами верховенства права, свавільно затримувала людей і піддавала їх насильницьким зникненням.

"Від початку російської окупації Криму 2014 року на півострові триває криза в галузі прав людини. Російська влада цілком придушила відкриту критику дій Росії в Криму, запроваджуючи зокрема кримінальне переслідування. Крім того, через свою проукраїнську позицію об'єктом репресій з боку російської влади стали кримські татари, яких піддають кримінальному переслідуванню за безпідставними звинуваченнями у сепаратизмі та тероризмі", - йдеться у звіті.

Протягом 2017 року внаслідок бойових дій на сході України мирне населення та цивільна інфраструктура наражались на небезпеку з боку усіх учасників збройного конфлікту. Протягом 2018 року пріоритетним напрямком діяльності українського уряду та його міжнародних партнерів має стати притягнення до відповідальності причетних до тортур, насильницьких зникнень, нападів на журналістів, а також на антикорупційні та правозахисні організації, заявили у організації.

"Минулого року ставлення Києва до своїх зобов’язань щодо прав людини було таким, нібито вони не є обов’язковими для виконання. Влада вдається до певних украй недемократичних дій та пропонує нові законопроекти, які підважують основні свободи українців", - каже Таня Купер, дослідниця Human Rights Watch в Україні.

Як вважають у Human Rights Watch, протягом останніх місяців українським урядом вжито певних заходів у напрямку обмеження свободи висловлювань, діяльності ЗМІ й об’єднань на підставі необхідності протистояти військовій аґресії Росії на сході України й антиукраїнській пропаґанді. У березні владою було схвалено законопроект про запровадження кримінальної відповідальності щодо антикорупційних активістів, які не оприлюднили інформацію про свої статки. У липні президент Петро Порошенко запропонував законопроект про запровадження обтяжливих і надмірних вимог публічної звітності онлайн для всіх неприбуткових організацій.

"Перспективи правосуддя щодо злочинів, скоєних під час акцій протесту Майдан-2014, які призвели до зміни українського уряду, а також щодо масових заворушень в Одесі і далі є примарними. Через чотири роки після Майдану влада демонструє небажання забезпечити ефективне судове переслідування тих, хто причетний до загибелі понад ста осіб і до багатьох інших злочинів", - написали у організації.

  • Human Rights Watch — міжнародна, неурядова, неприбуткова організація, яка займається захистом прав людини більш ніж у 70 країнах світу зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. Організація була заснована у 1978 році. За офіційними заявами організації, вона не отримує фінансової допомоги від урядових структур, існуючи за рахунок приватних пожертвувань.

новини партнерів

‡агрузка...

21 жовтня, 2019 понеділок

21 жовтня, 2019 понеділок

20 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати