МОЗ закликає вакцинуватися від дифтерії. Як розпізнати хворобу і у чому небезпека

У зв’язку з небезпечністю дифтерії та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих

Про це повідомляє прес-центр Міністерства охорони здоров'я.

У відомстві зазначили, що єдиний спосіб вберегтися від дифтерії це вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих кожні 10 років. Зараз в Україні є необхідна сиворотка. 

В Україні до цього була епідемія цієї хвороби з 1991-го до 1998-го року, коли на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

"Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін'єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище", - наголосили у МОЗ.

Лікарі наголошують, без негайного введення сироватки близько 50% хворих на дифтерію можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи.

Саме захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Токсин може спричинити:

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

"В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих", - підсумували у міністерстві.