live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кіностудія ім. Довженка заявляє, що частину її землі хочуть передати "дочці" компанії "Роснефть"

Кіпрська компанія "Трансбуд", заснована російською "Роснафтою", намагається за допомогою депутатів Київської міської ради відібрати частину земельної ділянки у Національної кіностудії імені Олександра Довженка

Про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті кіностудії.

У заяві зазначається, що історія почалася ще в 1997 році. Саме тоді було укладено угоду між Національною кіностудією ім. О.Довженка та ТОВ "Бомонд-АЗС". Відповідно до угоди, кіностудія надавала в оренду "Бомонд-АЗС" підвал і кілька цистерн для заправки автомобілів. Натомість компанія мала купувати паливо, стежити за інфраструктурою і обслуговувати автомобільну заправку. А отриманий прибуток мав розподілятися між партнерами.

Спільна діяльність кіностудії та "Бомонд-АЗС" тривала до 2005 року. Доти, доки не з'явилося незареєстроване в реєстрі судове рішення про те, що державний підвал вже не державний, а приватний.

"Умови договору між кіностудією та ТОВ "Бомонд-АЗС" не передбачали перехід права власності майна. Чи це зроблено на підставі підроблених документів, чи за корупційною схемою, з’ясовуватиме слідство, але підвал став власністю ТОВ "Бомонд -АЗС". Надалі, мабуть, щоб заплутати сліди, підвал перепродується ще кілька разів. І ось в 2008 році власником приміщення стає компанія "Трансбуд", - зазначають у кіностудії.

Читайте також: Санкції США проти Росії справді жорсткі. Як і по кому вони вдарять

Після цього приватна структура подала документи до Київської міської ради для виділення їй земельної ділянки, на якій розташоване згадане приміщення.

"Державна земля в користуванні державної компанії. Київська міська рада не має права розпоряджатися некомунальною землею", - коментують у кіностудії таке звернення компанії.

Разом з тим, для приведення до ладу земельних питань ще в 2014 році кіностудією був розроблений повний пакет документів щодо земельної ділянки і був переданий до Департаменту земельних ресурсів для розгляду щодо оформлення права користування цією ділянкою. Відповідно, земельна ділянка за адресою: проспект Перемоги, 44, площа - 15,9984 га, досі перебуває у користуванні ДП "Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка".

"Незважаючи на це, жодної уваги. ТОВ "Трансбуд" проводить розробку технічної документації для оформлення частини земельної ділянки кіностудії без узгодження з керівництвом студії", - йдеться в повідомленні. 

Наприкінці минулого року, 12 грудня, земельна комісія Київської міської ради винесла це питання на голосування.

У понеділок, 22 січня, проект відповідного рішення розглядатиметься на комісії паливно-енергетичного комплексу Київради. У зв'язку з цим на сайті кіностудії й було опубліковано таке звернення.

null

  • За даними сервісу YouControl, ТОВ "Трансбуд" - це кіпрська компанія, заснована компанією "Роснефть", що перебуває під міжнародними санкціями і є одним із найбільших платників податків у країні-агресорі.
  • Як стверджує проект антикорупційних розслідувань "Схеми", власник швейцарської компанії Proton Energy Group S.A., яка викупила активи російської "Роснефти" в Україні, громадянин Ізраїлю Нісан Моісеєв може користуватися підтримкою екс-голови Адміністрації президента Віктора Медведчука.

новини партнерів

19 жовтня, 2018 п'ятниця

18 жовтня, 2018 четвер

19 жовтня, 2018 п'ятниця

18 жовтня, 2018 четвер

17 жовтня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати