live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кіностудія ім. Довженка заявляє, що частину її землі хочуть передати "дочці" компанії "Роснефть"

Кіпрська компанія "Трансбуд", заснована російською "Роснафтою", намагається за допомогою депутатів Київської міської ради відібрати частину земельної ділянки у Національної кіностудії імені Олександра Довженка

Про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті кіностудії.

У заяві зазначається, що історія почалася ще в 1997 році. Саме тоді було укладено угоду між Національною кіностудією ім. О.Довженка та ТОВ "Бомонд-АЗС". Відповідно до угоди, кіностудія надавала в оренду "Бомонд-АЗС" підвал і кілька цистерн для заправки автомобілів. Натомість компанія мала купувати паливо, стежити за інфраструктурою і обслуговувати автомобільну заправку. А отриманий прибуток мав розподілятися між партнерами.

Спільна діяльність кіностудії та "Бомонд-АЗС" тривала до 2005 року. Доти, доки не з'явилося незареєстроване в реєстрі судове рішення про те, що державний підвал вже не державний, а приватний.

"Умови договору між кіностудією та ТОВ "Бомонд-АЗС" не передбачали перехід права власності майна. Чи це зроблено на підставі підроблених документів, чи за корупційною схемою, з’ясовуватиме слідство, але підвал став власністю ТОВ "Бомонд -АЗС". Надалі, мабуть, щоб заплутати сліди, підвал перепродується ще кілька разів. І ось в 2008 році власником приміщення стає компанія "Трансбуд", - зазначають у кіностудії.

Читайте також: Санкції США проти Росії справді жорсткі. Як і по кому вони вдарять

Після цього приватна структура подала документи до Київської міської ради для виділення їй земельної ділянки, на якій розташоване згадане приміщення.

"Державна земля в користуванні державної компанії. Київська міська рада не має права розпоряджатися некомунальною землею", - коментують у кіностудії таке звернення компанії.

Разом з тим, для приведення до ладу земельних питань ще в 2014 році кіностудією був розроблений повний пакет документів щодо земельної ділянки і був переданий до Департаменту земельних ресурсів для розгляду щодо оформлення права користування цією ділянкою. Відповідно, земельна ділянка за адресою: проспект Перемоги, 44, площа - 15,9984 га, досі перебуває у користуванні ДП "Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка".

"Незважаючи на це, жодної уваги. ТОВ "Трансбуд" проводить розробку технічної документації для оформлення частини земельної ділянки кіностудії без узгодження з керівництвом студії", - йдеться в повідомленні. 

Наприкінці минулого року, 12 грудня, земельна комісія Київської міської ради винесла це питання на голосування.

У понеділок, 22 січня, проект відповідного рішення розглядатиметься на комісії паливно-енергетичного комплексу Київради. У зв'язку з цим на сайті кіностудії й було опубліковано таке звернення.

null

  • За даними сервісу YouControl, ТОВ "Трансбуд" - це кіпрська компанія, заснована компанією "Роснефть", що перебуває під міжнародними санкціями і є одним із найбільших платників податків у країні-агресорі.
  • Як стверджує проект антикорупційних розслідувань "Схеми", власник швейцарської компанії Proton Energy Group S.A., яка викупила активи російської "Роснефти" в Україні, громадянин Ізраїлю Нісан Моісеєв може користуватися підтримкою екс-голови Адміністрації президента Віктора Медведчука.

новини партнерів

19 січня, 2019 субота

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати