live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У світі побільшало мільярдерів і жінки досі заробляють менше

Зростання кількості мільярдерів свідчить не про процвітання економіки, а про експуатацію працівників у бідних країнах

Про це йдеться у звіті міжнародної організації Oxfam, що займається вирішенням проблем бідності та пов'язаної з нею несправедливістю в усьому світі.

З 2010 року статки мільярдерів зростають щорічно на 13%. Це у шість разів більше, ніж у звичайного працівника. Також зросла і кількість багатіїв: з березня 2016 року до березня 2017 кожні два дні з'являвся новий мільярдер.

За звітом Oxfam, директор топового модного бренду заробляє за 4 дні стільки ж, скільки працівник фабрики у Бангладеші за все своє життя. Також повідомляється, що у руках 1% найбагатших осіб світу перебуває 82% світового багатства.

Повідомляється, що жінки постійно заробляють менше за своїх колег-чоловіків. Для порівняння, 9 з 10 мільярдерів - це чоловіки.

Читайте також: Жінки заробляють менше чоловіків, хоча працюють більше. Скільки втрачає економіка України через сексизм

"Мільярдерний бум не є ознакою процвітаючої економіки, але є симптомом неефективної економічної системи. Людей, які роблять наш одяг, збирають наші телефони та роблять нашу їжу, експлуатують, щоб забезпечити постійне постачання дешевих товарів, а також збільшити прибуток корпорацій та мільярдерів інвесторів", - заявив Вінні Беяніма, виконавчий директор Oxfam International. 

У зв'язку з цим організація назвала ключові моменти, які варто впровадити по всьому світу для покращення економічної ситуації:

- Обмежити прибутки акціонерів та топ-менеджерів та гарантувати, що всі працівники компаній отримували мінімальну "живу" заробітну плату, яка забезпечить їм гідну якість життя.

- Усунути дірку у оплаті працівників різної статі. За нинішніх темпів подібна зміна триватиме 217 років. 

- Зобов'язати багатих платити свою справедливу частку податків за рахунок їх збільшення та підняти кількість витрат на державні послуги, такі як охорону здоров'я та освіту. Oxfam визначає податок у розмірі 1,5 відсотка від багатства мільярдерів, що забезпечить кожній дитині світу безкоштовну шкільну освіту.

 

новини партнерів

20 вересня, 2018 четвер

20 вересня, 2018 четвер

19 вересня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати