live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені винайшли "лабораторію на чіпі", що проводить понад тисячу дослідів одночасно

Дослідники з МТІ розробили апарат, що пересуває дрібні краплі рідин по поверхні за допомогою електричного поля і дозволяє проводити тисячі реакцій одночасно

Про це повідомляється в новинах MIT Technology.

Оскільки біологія рухається в бік все більш і більш складних процесів, вченим потрібні технології, здатні працювати з краплями все меншого обсягу. У традиційній мікрогідродінаміці використовуються механічні трубки, вентилі і насоси, які складно налаштовувати вручну і які постійно ламаються.

Тому Удаю Умапатхі і його колеги задумали створити нову систему, в якій тисячі крапель можуть одночасно розміщуватися на одній поверхні і рухатися автоматично.

Основною технічною складністю було створення покриття для поверхні друкованої плати, яке поглинало б вібрацію, дозволяло краплям ковзати і не давало молекулам прилипати до себе.

В результаті фахівці покрили плату щільним шаром водовідштовхувального матеріалу, що складається з крихітних сфер, висотою в один мікрометр.Втім, для різних типів рідин може застосовуватися різна структура покриття.

null

Роботою системи керує програма, що дозволяє користувачеві задавати параметри задуманого експерименту. Вона розраховує траєкторію руху краплі по поверхні і координує час наступних операцій.

null

Так, наприклад, оператор вказує, що реагент А потрібно змішати з реагентом Б в такому-то обсязі, а потім в такий-то час з'єднати з реагентом В. Але йому не потрібно розбиратися, як саме повинна текти крапля і де вона буде змішуватися. Всім цим займається програма.

Умапатхі і його колеги вважають, що їх винахід здатен у багато разів прискорити і здешевити процес виробництва нових медикаментів, пише MIT News.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

 

новини партнерів

18 січня, 2019 п'ятниця

17 січня, 2019 четвер

18 січня, 2019 п'ятниця

17 січня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати