live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

За кого українці готові проголосувати на президентських та парламентських виборах. Соцопитування


фото: dnews.dn
За результатами соцопитування, президентський рейтинг в Україні очолюють лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко та президент Петро Порошенко

Про це свідчать дані соцопитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, проведеного спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Зазначається, що готовність взяти участь у президентських виборах висловили 67% населення, тоді як не готові близько 20%.

У разі, якби президентські вибори відбулися у грудні 2017 року, найбільшу кількість голосів отримали б Юлія Тимошенко (12% від тих, хто висловив намір брати участь у виборах) та Петро Порошенко (10%).

Втім, як зауважила директор Фонду Ірина Бекешкіна, якби президентські вибори відбулися в грудні минулого року, то 15,9% опитаних обрали б главою держави політика, прізвище якого не називають серед можливих претендентів.

Далі йдуть Анатолій Гриценко (8%), Вадим Рабінович (8%), Олег Ляшко (5%), Юрій Бойко (5%), Андрій Садовий (5%).

16% обрали відповідь "інший кандидат". Не визначилися зі своїм вибором 19% із тих, хто висловив готовність брати участь у виборах.

За даними соцопитування, якби парламентські вибори відбулися у грудні 2017 року, найбільшу підтримку отримали б наступні політичні сили:

- партія "Батьківщина" (11%),

- "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (9%),

- "За життя" (9%),

- "Громадянська позиція" (7%),

- "Самопоміч" (7%),

- "Опозиційний блок" (6%),

- Радикальна партія Олега Ляшка (6%).

Також до 5%-ї підтримки близькі партія "Слуга народу" (4%) та Всеукраїнське об’єднання "Свобода" (3%). Натомість 17% потенційних виборців ще визначили своєї позиції.

Також зазначається, що готовність взяти участь у парламентських виборах висловили 65% опитаних, тоді як 21% не збираються йти на вибори.

За даними опитування, дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19% вважає, що такі лідери вже є.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати