live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Майже 50% безробітніх в Україні мають вищу освіту. Чому вони досі не працевлаштовані


фото: capital.ua
Близько половини безробітних українців мають вищу освіту, а в Харкові таких 87%

Про це на прес-конференції заявив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, передає  "Інтерфакс-Україна".

"На обліку в службі на сьогодні близько 45% українців мають вищу освіту, у великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вище 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку - з вищою освітою", - повідомив він.

За його словами, це свідчить про те, що в Україні більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу, - вища освіта.

"І цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування", - розповів Ярошенко.

Він пояснює це тим, що на сьогодні в Україні близько 80% випускників середніх шкіл йдуть вчитися до вишів і лише 20% отримують профосвіту.

"В Європі ситуація кардинально протилежна: 70% отримують кваліфікацію "працівника з інструментом" і 30% - вищу освіту", - зазначив він.

Ярошенко також повідомив, що в 2016 році у базі зайнятості були близько 33 тис. вакансій, на кінець 2017 року - понад 100 тис.

"Ми змінили регламент роботи в центрах зайнятості. Коли людина приходить по допомогу з безробіття, наш адміністратор пропонує вакансії. Завдяки цьому введенню ми змогли оперативно працевлаштувати близько 45% тих, хто приходив до нас. У нас запроваджена електронна черга, онлайн-співбесіда, відеорезюме, яке ми розсилаємо роботодавцям, відеопрезентація підприємств, гаряча лінія", - розповів він.

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати