live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Ахметова заявили, що Хорошковський був бенефіціаром ЕPIC під час купівлі "Укртелекому"

Компанія СКМ заявляє про те, що кінцевим бенефіціаром компанії EPIC, яка приватизувала "Укртелеком" через ТОВ "ЕСУ" в 2011 році, був бізнесмен Валерій Хорошковський

Про це сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" директор з міжнародних зв'язків СКМ Джок Мендоза-Вілсон.

Зазначимо, що Високий суд Лондона 23 квітня розгляне апеляцію СКМ на рішення щодо спору з Raga на $820 млн про купівлю "Укртелекому".

"У свідченнях Пітера Гольдшайдера як керівного партнера групи EPIC і Роберта Шетлер-Джонса (займав посаду заступника голови наглядової ради Group DF, що об'єднує активи Дмитра Фірташа — ред.) вказувалося, що Хорошковський був кінцевим бенефіціаром EPIC (пізніше - Raga) на момент приватизації і саме він стояв за цією компанією", - сказав Мендоза-Вілсон.

Він заявив, що саме Raga/EPIC повинна давати арбітражу пояснення щодо обставин участі Хорошковського в приватизації "Укртелекому". Хорошковський тоді був головою СБУ.

За словами Мендози-Вілсона, EPIC був австрійською сімейною компанією з активами в сфері нерухомості і телекомунікацій в Східній Європі. Він також заявив, що Гольдшайдер навряд чи зміг би залучити у західних інвесторів $1,3 млрд для купівлі "Укртелекому".

Нагадаємо, що за офіційними даними держава продала 92,79% акцій Укртелекому в 2011 році компанії ЕСУ, дочірній фірмі австрійського фонду EPIC. А через два роки фонд перепродав актив Рінату Ахметову.

На початку 2017 року з'ясувалося, що була ще одна угода - таємна, пише Liga.net.

Raga Establishment Ltd (колишня назва - Epic Telecom Invest Ltd) викупила у фонду EPIC Укртелеком, а потім перепродала його в 2013 році Ахметову за $860 млн. Згідно з рішенням кіпрського суду, Raga належить Денису Горбуненку - українському екс-банкірові, що живе в Лондоні.

Згідно судової претензії Raga, після угоди в 2013 році вона отримала від СКМ тільки перший транш - $100 млн. Після чого корпорація Ахметова перестала платити.

Кіпрському визначенню про заморожування активів Ахметова передувало рішення лондонського арбітражу за позовом Raga.

Цей суд прийняв рішення 26 червня 2017 року. Якраз він і зобов'язав СКМ доплатити за Укртелеком $760 млн.

Отже, згідно з матеріалами справи, переговори між Raga і СКМ почалися ще в серпні 2012 року. Тобто минев понад рік після приватизації. Згідно з аргументами відповідача, переговори почалися за запитом екс-президента України Віктора Януковича. Нібито він попросив Ахметова купити долю в Укртелекомі.

За версією відповідача, в ході початкових переговорів з потенційної купівлі Укртелекому вважалося, що Хорошковський був міноритарним акціонером телеком-оператора з долею, приблизно рівною 25%. А Сергій Арбузов, що виступав довіреною особою Януковича в переговорах, нібито проінформував, що контрольний пакет у Фірташа.

Згідно з аргументами СКМ, Хорошковський пізніше продав свої акції власникові групи DF. Але Raga зі свого боку заявляє, що власником акцій, у тому числі і на момент переговорів із СКМ, був Горбуненко. Він нібито купив компанію у її колишнього власника - Хорошковського. А Фірташ, за версією Raga, ніколи не був власником EPIC, він був кредитором цієї фірми. І тепер, відповідно, хоче повернути вкладені гроші.

У рішенні суду є посилання на свідчення заступника голови DF Group Шетлера-Джонса, за словами якого СКМ була обізнана про ситуацію в Укртелекомі перед його купівлею.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати