Українців поменшає на 7,8 млн до 2050 року. Як скоротиться населення Східної Європи і чому. Дані ООН


фото: bessarabiainform
Відповідно до підрахунків ООН, кількість населення України, а також ще дев'ятьох країн Східної Європи, значно скоротиться протягом 30 наступних років

Про це повідомляє видання Quartz з посиланням на дані ООН.

Відповідно до результатів дослідження, в Східній Європі знаходяться всі країни з першої десятки списку держав, де кількість населення скорочується найшвидше. 

Це, зокрема, Болгарія, Латвія, Молдова, Україна, Хорватія, Литва, Румунія, Сербія, Польща та Угорщина. Було підраховано, що кількість населення у них скоротиться на 15% або навіть більше до 2050 року.

Наприклад, в Болгарії кількість населення, яка станом на 2017 рік становила 7 млн людей, має скоротитися до 5,4 млн людей у 2050 році.

Україні також пророкують невтішну ситуацію: за 33 роки кількість населення зменшиться з 44,2 млн людей до 36,4 млн людей. 

Як розповідає Томас Соботка - провідний дослідник Центру Віттгенштейна, який аналізує динаміку чисельності населення - велика кількість посткомуністичних країн Центральної і Східної Європи зазнають серйозного демографічного спаду.

"І, більш того, багато хто з них вже мали масове зниження чисельності населення за останні 25 років", - наголосив він.

За словами Соботки, населення щонайменше 11 країн скоротилося на понад 10% з 1989 року, серед них Болгарія, Румунія та Україна.

Він додав, що на такі дані впливають три чинника: зниження рівня народжуваності, масова міграція та високий рівень смертності.

"Таким чином, у той час як західні і південні європейські країни приймають багато іммігрантів, що в значній мірі компенсує наслідки низької народжуваності, східна Європа знаходиться в подвійному в глухому куті, відчуваючи на собі як ефект міграції, так і низький рівень народжуваності", - підсумував Соботка. 

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати