live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені навчилися створювати "літаючі" 3D зображення, яких можна торкнутися

Вчені з Університету Брігама Янга (штату Юта, США) створили лазерний дисплей, який здатен транслювати 3D-зображення в повітрі

Про це пише The Guardian.

Від голограм вони відрізняються тим, що їх можна розглядати з усіх боків, не перекриваючи джерело світла.

Технологія, яка отримала назву "оптичної пастки", працює з використанням техніки, більше схожої на наукову фантастику в стилі "Залізної людини".

null

"Ви захоплюєте частку невидимим або майже невидимим" буксирним променем (як з фільму" Стар трек )", - пояснює провідний дослідник Даніель Смолли.

"Потім ви перетягуєте її навколо кожної точки зображення. Коли вона знаходиться в правильному місці, ви світите на неї червоним, зеленим або синім лазером, щоб частка почала ілюмінувати, і створюєте таким чином зображення точку за точкою, перетягуючи цю целлюлозну частку навколо"", - додає він.

В результаті, зображення неначе друкується в повітрі за допомогою 3D-принтера, де кожна частка літає з величезною швидкістю.

Технологія поки що дозволяє створювати дуже маленькі зображення - спіралі, метелики, візерунки, - розміром в кілька міліметрів. На створення більших об'єктів поки йде багато часу, тому побачити їх можна лише через камеру з великою витримкою.

Цю проблему можна вирішити, збільшивши кількість частинок, що створюють зображення, або ж постійно додавати нові, якщо якісь із них "загубляться". "Врешті-решт, вони майже нічого не варті" , - каже Смолли.

Новий дисплей дозволяє втілити в реальність науково-фантастичні ідеї більше, ніж голограми, які здатні чітко передавати зображення лише між проектором і глядачем. Досить збільшити кут огляд, і картинка зникне.

null

Даніель Смолли з Університету Брігама Янга імітує сцену голограми з принцесою Леєю з фільму "Зоряні війни". На створення зображення, яке можна побачити тільки через камеру з великою витримкою, пішло цілих 40 секунд.

Інший вид дисплея - "волометричний" - працює за принципом швидкого обертання поверхні, на якій малюється зображення. Однак користувач не зможе, наприклад, доторкнутися до нього або засунути в нього палець.

Смолли надихнув фільм "Залізна людина", який вийшов вже більше десяти років тому. У ньому винахідник Тоні Старк використовує 3D-дисплей замість звичайного комп'ютера і керує зображенням жестами рук.

"Мені здавалося це можливим тоді, але потім я задумався: адже коли Тоні Старк чіпає зображення, він повинен закривати собою проектор або інше джерело світла, - каже він. - Там, мабуть,повинні літати якісь нанороботи-прожектори. Дивно, що наша технологія не нескінченно далека від цієї ідеї ".

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати