live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Штучний інтелект "впізнав" початок "манускрипту Войнича". Про що йдеться у стародавньому шифрі

Фахівці канадського Альбертського університету розробили алгоритми, здатні розшифрувати тексти, написані на невідомому алфавіті. В якості першого випробування системи їй запропонували розшифрувати загадковий рукопис Войнича

Про це повідомляє New Atlas.

Рукопис Войнича, названий так на честь чоловіка, котрий придбав книгу в 1912 році у польського колекціонера, викликає безліч суперечок серед любителів криптографії.

Вона написана на пергаменті початку XV століття невідомим автором невідомою мовою і стала об'єктом безлічі гіпотез: одні припускають, що це містифікація, інші - що це секретний шифр, який поки нікому не вдавалося розшифрувати.

null

Чергову спробу виконали Грег Кондраков і Бредлі Хауер. Вони почали збирати зразки 400 різних мов, щоб алгоритмічно ідентифікувати зашифровану мову в рукописі.

Незважаючи на те, що спочатку існували припущення, що манускрипт написаний арабською, виявилося, що найбільш вірогідна мова шифру - іврит.

Взявши за основу цю гіпотезу, фахівці спробували розшифрувати рукопис. Припустивши, що рукопис зашифровано за допомогою альфаграмм (розташованих в алфавітному порядку анаграм), вчені розробили алгоритм, який міг би зламати цей загадковий текст.

"Виявилося, що дійсно понад 80% слів взято з івриту, але ми не знаємо, як з'єднати їх разом, щоб вони набули сенсу", - каже Кондраков.

Вивчивши отримані дані пильніше, канадські фахівці зробили висновок, що перший рядок рукопису в перекладі і після декількох орфографічних виправлень може звучати так: "Вона дала поради священику, главі дому, мені і людям".

Втім, вченим ще належить ретельно проаналізувати ці переклади, оскільки синтаксис тексту виглядає дуже незвично, каже Кондраков.

null

Спільнота дослідників рукопису Войнича зустріла дослідження канадців зі скептицизмом.  Кондраков і Хауер і самі визнають, що їх версія перекладу не безперечна і що цінність їх роботи полягає в основному в розпізнанні окремих слів.

Так, опізнавши в одному з абзаців манускрипту слова "вузький", "землероб", "світло", "повітря" і "вогонь", написані на івриті, вони припустили, що весь текст - середньовічний трактат про лікування травами.

У будь-якому випадку, таємниця рукопису Войнича ще далека від розгадки, а Кондраков і Хауер збираються продовжити покращувати свій алгоритм і застосовувати його до інших стародавніх манускриптів.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

Фахівцями з японських університетів Тохоку і Хокайдо був розроблений робот, який може адаптуватися до фізичних каліцтв і показувати емоції болю

Штучний інтелект створив власну релігію: фізик Джанель Шейн за допомогою нейромережі вирішила перевірити, що буде, якщо поєднати декілька людських вірувань і звести їх у єдину систему

Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль: науковці створили біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка і завантажили в простого робота з Lego.

Лабораторія реактивного руху NASA в Каліфорнії провела експеримент, щоб з'ясувати, хто швидше і краще керує безпілотним літальним апаратом - штучний інтелект чи професійний пілот.

Вчені Каліфорнійського університету навчили штучний інтелект визначати, як будуть розвиватися відносини пари, ґрунтуючись на записи їхніх голосів.

 

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати