live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Google хоче подолати смерть. Як людство рятуватимуть від старіння і до чого тут гризуни

Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння

Про нове дослідження пишуть Popular Scienсе і Gizmodo.

Нове дослідження, проведене одним з підрозділів Google, показало, що ризик смерті у голих землекопів не пропорційний віку. Це означає, що вони не підкоряються розподілу Гомпертца - Мейкхама - закону, що свідчить, що чим старше ссавець, тим імовірніше його загибель.

Вивчивши 3000 гризунів, вчені створили математичну модель, пророкує ймовірність їх смерті в певному віці. Жодного піку в старшому віці виявлено не було. Подібний феномен описаний для ссавців вперше.

null

Деякі з землекопів, що беруть участь в дослідженні, досягли 30-річного віку і продовжують брати участь в розмноженні.

Для порівняння, гризуни східного розміру навіть в неволі живуть лише до 6 років. За всю історію експериментів з голими землекопами вчені зафіксували загибель кількох сотень звірків.

Однак щоразу смерть була пов'язана з конкретними хворобами і з однаковою ймовірністю могла статися в будь-якому віці. Ознак вікових захворювань або старечих змін поведінки виявлено не було.

Це означає, що якщо голий землекоп уникатиме травм і хвороб, він може жити необмежено довго - принаймні, в неволі.Можливо, визнають дослідники, межа життя цих гризунів існує, але в ході експериментів дістатися до нього поки не вдалося.

null

Що стосується умов дикої природи, то там голі землекопи, звичайно, не безсмертні: багато молодих особин гинуть в лапах хижаків або через інших природних причин. Однак гризуни, що вижили, можуть розраховувати на дуже довге життя. Це робить землекопів швидше схожими на морських черепах або дуби, ніж на інших ссавців.

Що ж робить цих істот унікальними? На думку дослідників, причина криється в їх теломерах. Теломери - ділянки хромосом, які відіграють важливу роль в діленні клітин. Однак з кожним новим поділом їх довжина скорочується, що може бути однією з причин старіння. Землекопи, схоже, знайшли спосіб захищати свої теломери і набагато збільшувати число можливих поділів.

Читайте також: Біологи відкрили ген регенерації. Чи почнуть людям відрощувати кінцівки

Можливо, рекордно довге життя стало результатом їхнього способу життя. Звичайні гризуни, наприклад, миші, постійно знаходяться в небезпеці і змушені жити і розмножуватися швидко, що не залишає простору для еволюції довголіття.

На відміну від них, землекопи будують добре захищені підземні колонії і майже не виходять на поверхню, харчуючись корінням і бульбами. Королеву землекопів до того ж охороняють і годують безліч робочих. Все це сприяє еволюційному закріпленню ознак, що сприяють довголіттю.

Автори дослідження мають намір краще вивчити особливості голих землекопів, які забезпечують їм потенційне безсмертя, щоб зрозуміти, як старіють люди і як запобігти розвитку вікових захворювань.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

22 жовтня, 2020 четвер

21 жовтня, 2020 середа

22 жовтня, 2020 четвер

21 жовтня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати