В Барселоні прихильники Пучдемона прорвали поліцейський кордон: хотіли встановити намети біля парламенту

31 січня, 2018 середа
10:30

У Барселоні прихильники незалежності у вівторок ввечері намагалися встановити наметове містечко біля будівлі парламенту Каталонії

Зміст

Про це повідомляє La Vanguardia, передає "Європейська правда".

Кілька сотень мітингувальників зібралися біля парламенту після того, як спікер оголосив рішення відкласти голосування за призначення Карлеса Пудчемона на посаду глави уряду.

null

Серед учасників протесту були переважно прихильники партії Пучдемона "Junts per Catalunya" (Разом за Каталонію) та сепаратистської партії CUP.

Мітингувальникам спочатку вдалося прорвати поліцейський кордон навколо будівлі парламенту, але через деякий час правоохоронці відтіснили їх. Повідомляється, що під час сутичок затримали двох осіб.

В ході демонстрації прихильники незалежності вигукували наступні гасла: "Свободу політв'язням", "Ні кроку назад", "Пучдемон - наш президент".

Група протестувальників запропонувала встановити наметове містечко до нової сесії парламенту, однак через деякий час організатори вирішили цього не робити, щоб уникнути ескалації ситуації.

"Рух за незалежність завжди мирний...ми йдемо додому", - заявили вони.

null

Раніше спікер парламенту Каталонії Рожер Торрен прийняв рішення відкласти засідання, на якому депутати повинні були обговорювати кандидатуру Карлоса Пучдемона на пост глави Женералітату.

Своїм рішенням Торрен продемонстрував небажання йти всупереч рішенню Конституційного суду, як того вимагав сам Пучдемон, однак знайшов інший вихід. Він заявив, що іншого кандидата висувати не будуть.

Конституційний суд Іспанії минулого тижня постановив, що для обрання главою регіону Пучдемон повинен особисто бути присутнім в парламенті.

Читайте також: Каталонія - багатий регіон Іспанії. Та чи зможе її економіка існувати самостійно

  • Нагадаємо, 2 жовтня в Каталонії провели референдум, який не визнала центральна влада Іспанії. Більшість учасників проголосували за державну незалежність автономії.
  • 27 жовтня парламент Каталонії проголосував за незалежність від Іспанії, а Мадрид у відповідь призупинив автономію Каталонії.
  • Проти лідера сепаратистів Каталонії Карлеса Пучдемона оголосили низку звинувачень, а той  в свою чергу втік до Бельгії, наголошуючи, що він і досі є "легітимним" каталонським лідером.
  •  21 грудня відбулися дострокові вибори в регіональний парламент Каталонії. Партії, що підтримують незалежність автономії, зберегли абсолютну більшість.
  • Пучдемон назвав результати виборів перемогою Каталонської республіки над монархією, а прем'єр-міністр Іспанії заявив, що має намір скликати на 17 січня перше засідання новообраного парламенту Каталонії.
  • Тепер Пучдемон хоче, щоб Мадрид відновив його уряд, який було усунено після незаконного референдуму про незалежність.
  • 10 січня основні сепаратистські партії Каталонії погодились переобрати Карлеса Пучдемона на посаду президента Женералітету (уряду регіону) в кінці цього місяця. Втім, останній зараз перебуває у Брюсселі. 
Теги:
Читайте також:
Київ
+8.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.22
    Купівля 41.22
    Продаж 41.76
  • EUR
    Купівля 46.09
    Продаж 46.9
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
12 травня
23:53
Денис Комарницький
Ексдепутат Київради Комарницький з дружиною, ймовірно, заробили 440 млн грн на продажі елітного житла в столиці, - Слідство.Інфо
23:51
Оновлено
Еліна Світоліна
Світоліна вийшла до чвертьфіналу турніру WTA в Римі, Костюк дала бій першій ракетці світу
23:38
Артем Довбик (праворуч)
"Рома" із Довбиком програла "Аталанті" в битві за ЛЧ у Серії A
23:35
Звільнений ХАМАС заручник Ідан Александер
ХАМАС передав Ізраїлю заручника з американським громадянством
22:59
Іван Гаврилюк
Зеленський вивів зі складу Ставки колишнього першого заступника міністра оборони Гаврилюка
22:44
Оновлено
Міжнародна організація цивільної авіації визнала РФ відповідальною за збиття MH17. В Україні відреагували
22:36
ЄС виділить Україні додаткові 900 млн євро на закупівлю зброї та боєприпасів
22:22
Оновлено
З початку доби на фронті сталося 133 бої: Сили оборони знешкодили 203 окупанти на Покровському напрямку
22:00
Кір Стармер
У будинку Стармера у Лондоні сталася пожежа: правоохоронці розслідують інцидент
21:29
Ексклюзив
Віктор Шлінчак
"Якщо лідери Європи не реалізують посилення санкцій, це означатиме, що Путін правий": політолог Шлінчак про вимогу перемир'я
21:27
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні
Відповідальність за мир у руках Путіна, - глава МЗС Італії Таяні
21:17
Володимир Зеленський
Зеленський провів Ставку щодо ракетної програми України і дронів
21:06
Петро Порошенко
"Немає "зеленого світла" чи то від уряду, чи то від президента": Порошенко заявив, що лише "слуги народу" не підтримали припинення транспортування російської нафти
21:00
Ексклюзив
Володимир Горбач
Гібридна операція РФ проти країн Балтії можлива за кілька місяців, - політаналітик Горбач
20:54
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ворог намагається прорватися до Дніпровщини й створити загрозу охоплення Покровська. Колонка Сергія Згурця
20:15
Євгена Ієвлєва звільнили з посади речника КМВА після скандалу з погрозами журналісту
20:11
Зеленський та Ердоган
"Готові до прямих перемовин з Путіним": Зеленський поговорив з Ердоганом
20:09
Ексклюзив
Олег Рибачук
Трампу потрібен результат на світовій арені, він навіть перемир'я виставить як перемогу, - політик Рибачук
20:03
OPINION
Європейське мрійництво українців розіб’ється на друзки
19:57
на фото Руслан Стефанчук
Стефанчук на конференції в Будапешті закликав зняти штучні перепони на шляху України до ЄС
19:51
Тайвань
Тайвань приєднається до коаліції з розмінування України і виділить $2 млн
19:44
ППО РФ
В анексованому Криму щільність ППО вища, ніж у багатьох регіонах Росії, - ВМС ЗСУ
19:39
Кількість шахрайських операцій із картками зменшилася, але сума втрат зросла, – НБУ
19:23
евакуація
На Сумщині через обстріли РФ розширять зону примусової евакуації
19:12
Оновлено
"Інгулець" - "Лівий Берег"
УПЛ: "Інгулець" переміг "Лівий Берег", результати усіх матчів 28-го туру
19:06
шахед
РФ запустила дрони по Україні: ситуація ввечері 12 травня
19:05
Новини компаній
Світовий виробник засобів захисту рослин підтримує українських фермерів: як працює програма товарного кредитування
19:02
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про надра зі США
18:56
тюрма
Координував російські атаки по Одещині: 15 років тюрми отримав колишній фельдшер екстреної меддопомоги
18:54
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп припустив особисту присутність 15 травня у Стамбулі. Зеленський привітав рішення
18:40
Ексклюзив
Андрій Веселовський
"Ні до чого не зобов'язує": дипломат Веселовський про заяву Китаю щодо готовності працювати з міжнародною спільнотою для досягнення миру в Україні
18:26
Карло Анчелотті
Карло Анчелотті стане головним тренером збірної Бразилії
18:05
Ексклюзив
Путін на зустрічі з Герасимовим оголошує 30-годинне великоднє перемир'я (19.04.2025)
Путін може здійснити масштабну провокацію: нардеп Мережко про можливі сценарії перемовин у Туреччині
18:04
на фото Верховна Рада України
У Раді зареєстрували законопроєкт про податки з виплат за працю військовополонених
18:02
OPINION
МЗС Китаю підтримало ідею 30-денного перемирʼя. Що це означає?
18:00
Ексклюзив
Аліса Вейдель ("Альтернатива для Німеччини")
"Може набрати і більше": журналіст Гончаренко про посилення підтримки праворадикальної AfD у Німеччині
17:44
Оновлено
"Домовилися вжити амбітних заходів для зменшення здатності РФ вести війну": спільна заява учасників зустрічі у форматі "Веймар+"
17:37
Командувач Нацгвардії Півненко не відсторонений від виконання службових обовʼязків
17:35
Ексклюзив
"Мерц дуже виважено узгоджуватиме позицію з Вашингтоном": журналіст Гончаренко про те, чи передасть Німеччина Україні ракети Taurus
17:35
Ексклюзив
безробітні, жінки
У Держслужбі зайнятості назвали кількість безробітних українців і пояснили, чому більшість із них жінки
Більше новин