live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Криму росіяни беруть пісок для Керченського мосту з токсичного звалища, отрута потрапляє в Чорне море


фото: REUTERS
В окупованому Криму росіяни видобувають пісок для будівництва Керченського мосту безпосередньо з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища, де зберігалися отруйні відходи підприємства "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат"

Про це повідомляє сайт міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Нижньо-Чурбашське хвостосховище - спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речових, що експлуатувалася з 1968 року. Воно призначалося для збору отруйних відходів збагачення бурозалізнякових руд Камиш-Бурунського залізорудного комбінату. Скидання пульпи в хвостосховище припинили в 1994 році разом із роботою Камиш-Бурунського залізорудного комбінату.

За даними міністерства, окупаційна влада Росії наразі використовує отруйні відходи для будівництва Керченського мосту та цивільного будівництва. Площа ділянки видобутку - 64288 м2 або 6,43 га (довжина – 860 м, ширина – до 75 м). У міністерстві стверджують, що під час видобутку та траспортування токсичний пісок неминуче потрапляє у повітря, а атмосферні опади вимивають отруту через зруйновану дамбу до акваторії Чорного моря.

Читайте також: У нас є що протиставити російській агітці. 5 фільмів, які українці зняли про Крим

"Вибірка піску з токсичного хвостосховища поблизу м. Керч є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Крім того, проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію та загрожує здоров’ю людей і екології Чорного моря", - заявляють в МінТОТ.

Так, за даними відомства, кількість миш’яку перевищує гранично допустиму концентрацію в 500 разів, вміст сурми втричі перевищує максимальну норму, ванадію – в 3,5 рази, хрому – в 1420 разів, фосфору та заліза - у 341 і 370 разів відповідно. В піску дамби, що межує з відходами, вміст миш’яку в 377 разів вище гранично допустимої концентрації.

За результатами аналізу аерофотозйомки станом на кінець 2017 року на зазначеній ділянці є ознаки продовження видобутку піску.

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати