live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна має шукати союзників серед інших країн щодо польського закону про "бандерізацію", - нардеп

Україна має відреагувати на новий польський закон про Інститут національної пам’яті та долучити до цього питання інші країни

Про це в ефірі Еспресо.TV нардеп від БПП співголова групи міжпарламентських зв'язків із Польщею Оксана Юринець.

"Ми точно маємо відреагувати. Ви побачите нашу заяву, яку ми зараз узгоджуємо з колегами. В цих питаннях для нас будуть важливі союзники - країни, які розуміють, наскільки це небезпечно, всі, кого це зачіпає. Ізраїль вже чітко визначив свою заяву. Заяви інших країн є вкрай важливими. Наслідки є небезпечними не лише для України та українців у Польщі, але й для самої Польщі", - сказала Юринець.

Нардеп зазначила, що подібних законопроектів у Польщі була ціла низка ще з 2015 року і це демонструє певну тенденцію, а також наголосила, що цей закон переслідує розповсюдження підтверджених академічною наукою історичних фактів.

"Окремі статті цього законопроекту можуть порушувати права українців, які проживають на території Польщі. Сам факт заперечення концентраційних таборів на території Польщі в цьому законі говорить, що може бути покарання. Ми ж не можемо забути, що було Явожно. Люди, які сьогодні ще живуть, - очевидці цих подій - не можуть зрозуміти ситуації, яка склалася", - сказала Юринець.

Явоожно - місто на півдні Польщі у Сілезькому воєводстві. На околиці міста у так званому "веселому містечку" містилася одна з філій гітлерівського концтабору Освенцим. Після закінчення Другої світової війни у Явожні був організований концентраційний табір для українців, у якому опинилося близько 4 тис. людей, у тому числі понад 800 жінок, близько 10 дітей, 22 греко-католицьких і 5 православних священиків. Концтабір існував до березня 1949 року. В ньому загинула щонайменше 161 людина.

новини партнерів

29 травня, 2020 п'ятниця

29 травня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати