live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вигадали тест, який показує хворобу Альцгеймера за роки до перших симптомів

Відкладення бета-амілоїду, або бляшок в мозку вважаються найбільш імовірною причиною виникнення хвороби Альцгеймера. Новий аналіз крові, розроблений міжнародною командою вчених, вимірює їх концентрацію і дозволяє діагностувати це захворювання задовго до появи симптомів

Про це повідомляє New Atlas.

Амілоїдні бляшки формуються в мозку повільно, протягом 10 - 20 років, перш ніж на поверхню виходять перші симптоми - наприклад, втрата пам'яті.

Сучасні тести на бета-амілоїд - трудомістка, дорога і інвазивна процедура, яка або включає дорогу позитрон-емісійну томографію, або аналіз спинномозкової рідини, отриманої в результаті люмбальної пункції.

Новий аналіз крові, розроблений групою вчених з Японії та Австралії, був протестований на декількох сотнях пацієнтів і зміг з точністю 90% передбачити підвищений вміст бета-амілоїду в мозку.

"Взявши крихітну краплю крові, ми можемо, завдяки новому методу, виміряти кілька білків, пов'язаних з амілоїдом, навіть незважаючи на те, що їх концентрація вкрай мала, - каже Коичи Танака з корпорації Shimadzu. - Ми виявили, що коефіцієнт цих білків точно вказує на кількість амілоїду в мозку".

Про терміни появи цього методу діагностики в лікарській практиці поки говорити рано - необхідно провести більше досліджень, але його вже можна застосовувати для відбору учасників клінічних випробувань.

Хоча поки ще немає надійної терапії хвороби Альцгеймера, поява аналізу, здатного діагностувати цю хворобу за роки до появи симптомів дасть пацієнтам можливість прийняти контрзаходи.

"В майбутньому, років через п'ять, люди, починаючи з 55 або 60 років, будуть регулярно проходити перевірку на хворобу Альцгеймера, кожні п'ять років", - сподівається Колін Мастерс, співавтор опублікованої в журналі Nature статті.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати