live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Закон про заборону “націоналістичної ідеології” розпалить ксенофобію у Польщі, - нардеп

Прийнятий у Польщі закон про заборону української “націоналістичної ідеології” дасть поштовх ксенофобським настроям у країні

Про це заявив народний депутат Микола Княжицький в ефірі Еспресо.TV.

На думку Княжицького, причиною ухвалення поляками закону про Інститут національної пам'яті, який переслідує українську "націоналістичну ідеологію" є прихід до парламенту популістів, а саме партії “Кукіз15”.

“У законі є багато незрозумілих для мене юридичних речей. Це питання до юристів, як цей закон треба застосувати. Мені здається, що цей закон є декларативним і антиукраїнським. Втілити його у життя буде неможливо”, - зазначив депутат.

На думку Княжицького, закон - це пряме приниження українців. Разом з тим, Україна повинна працювати далі, щоб не втратити стратегічного партнера в особі Польщі.

“Ми повинні переконати президента Дуду ветувати цей законопроект. Ви знаєте, що не тільки українці обурені цим ним. Проти закону протестували також ізраїльтяни”, - розповідає Княжицький.

Найгірше, на думку політика, те, що новоприйнятий закон розвиває ксенофобські погляди у польському суспільстві.

Посол України у Польщі Андрій Дещиця зазначив, що закон про Інститут національної пам'яті загрожує не тільки українсько-польським стосункам, а й польсько-ізраїльському та польсько-американському спілкуванню. Він зазначив, що багато польських політиків та відомих осіб підтримують курс України та виступають за збереження позитивних дипломатичних відносин.

новини партнерів

22 січня, 2019 вівторок

22 січня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати