live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Поблизу офісу NASA знайшли плиту віком 100 млн років зі слідами десятків динозаврів

Плита з піщанику віком понад 100 мільйонів років, яку виявили поблизу Центру космічних польотів імені Годдарда NASA, містить, щонайменше, 70 слідів ссавців і динозаврів

Стаття про те, які ж види динозаврів ходили по цій плиті, була опублікована на сайті NASA.

Сліди на плиті були виявлені місцевим експертом Реєм Стенфордом ще в 2012 році. Розкопки показали, що плита була розміром з обідній стіл, а в наступні роки з'ясувалося, що вона покрита слідами.

Сам Стенфорд, палеонтолог Мартін Локлі з Університету Колорадо в Денвері, і інші вчені за шість років змогли документально підтвердити, що в піщанику залишилися сліди більше 70 динозаврів і ссавців. Зокрема, було знайдено 26 слідів ссавців різних видів.

"Концентрація слідів ссавців на цьому джерелі на порядок вище, ніж в будь-якому іншому в світі. Я не думаю, що коли-небудь бачив плиту такого розміру, що становить пару квадратних метрів, де є більше 70 слідів стількох різних типів", - сказав Локлі.

Аналіз слідів доводить, що всі вони, ймовірно, були залишені протягом декількох днів один від одного в місці, яке могло бути краєм болота. Серед цих відбитків могли виявитися навіть сліди хижака і його жертви в ті дні.

"Це як машина часу. Ми можемо поглянути на кілька днів активності цих тварин, і ми можемо це уявити. Плита дозволяє нам глибоко зазирнути в стародавні часи на Землі. Це просто-таки справді незвичайно", - сказав Стенфорд.

 

Все по темі

новини партнерів

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

20 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати