live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як живе перша жінка, чиє сердце б'ється у рюкзаку. Сюжет BBC

Серце 39-річної Сельви Хуссейн цілковито штучне та ще й зовнішнє – жінка носить його із собою у рюкзаку

Про це йдеться в сюжеті BBC.

Випадок Сельви унікальний – вона перша жінка Великої Британії, якій в період очікування донора серця дозволили користуватися пристроєм, що має електродвигун і насос, які підштовхують повітря через трубки до пластикових камер і качають кров у її тілі.

"Коли моїй донці було 6 місяців, я почала помічати сильні набряки, згодом з`явилися проблеми із диханям і біль у грудях. Я дуже хвилювалася, тому що відчувала – це щось серйозне", – розповіла Сельва/

Стан жінки погіршувався настільки стрімко, що лікарі наважилися на ризикований крок і дозволили їй користуватися цілком штучним серцем.

null

Пластикове серце імплантоване у тіло й працює замість справжнього. Як пише The Daily Mail, пристрій, "вмонтований" у Сельву, качає кров по її тілу зі швидкістю 138 ударів за хвилину.

Працюючи, він незвично шумить. Коли Сельва виходить на вулицю – вкладає його у рюкзак, а вдома просто ставить на підлогу.

Сельва Хуссейн – мама 2 дітей, синові 5 років, а доньці зараз 18 місяців.

Експерти, які оглядали жінку перед операцією,зробили висновок, що кардіоміопатія у її випадку могла бути спричинена вагітністю.

Це рідкісний випадок, тому коли пацієнтка уперше поскаржилася на сильний біль, лікарі взялися обстежувати проблеми травної системи. Врешті, Хуссейн отримала шанс дочекатися свого донора.

null

Її штучне серце коштує £86 тисяч. Його створила американська компанія, а імплантували протягом 6-годинної операції двоє британських хірургів.

"Коли я лежала на смертельному одрі, багато чого зрозуміла. Наприклад, що не варто перейматися тим, що нас зазвичай хвилює. Як-от проблеми з бойлером чи авто, з людьми. Тепер я справді ціную життя набагато більше", – розповіла Сельва.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

19 грудня, 2018 середа

19 грудня, 2018 середа

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати