live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Фінляндії тестують віртуальні водійські права. Як скоро смартфон зможе замінити документи

Якщо тести пройдуть успішно, то фінським водіям більше не доведеться мати при собі пластикове посвідчення водія, а замість нього згодиться смартфон зі спеціальним додатком

Про це пише New Atlas.

У Фінляндії пластикові водійські посвідчення повинні поступитися місцем віртуальним. Автори ідеї запевняють, що перевага тут не тільки в зручності для водіїв: сьогодні набагато ймовірніше забути вдома документи, ніж телефон.

Від такого рішення виграє і стає більш ефективною сама система реєстрації водіїв. Так, з цифровими документами можна не чекати терміну завершення їх дії, щоб, наприклад, змінити фотографію, не потрібен перевипуск, якщо треба виправити помилки.

Більш того, говорять розробники, наглядові органи отримують інтерактивний документ. У нього можна вносити дані про порушення або навпаки відзначати їх тривалу відсутність.

Розробники пояснюють, що додаток працює дуже просто. Після його установки відбувається реєстрація користувача в національній базі даних.

Щоразу під час запуску програми, наприклад, щоб показати документ поліцейському, воно буде завантажувати з бази останню інформацію, супроводжувану фотографією людини, автоматично зробленої при його останньому відвідуванні державних органів.

Система оснащена рядом захисних функцій. При кожній взаємодії з базою формується спеціальний QR-код, що дозволяє встановити справжність документів.

При всій універсальності ЄC поки не визнає віртуальне водійське посвідчення. Тому воно може використовуватися тільки в Фінляндії та поки лише як доповнення до традиційних пластиковим прав.

Читайте також: Автовиробники вже інвестували в електрокари понад $90 млрд. Чому це дійсно багато

 

новини партнерів

28 травня, 2018 понеділок

27 травня, 2018 неділя

28 травня, 2018 понеділок

27 травня, 2018 неділя

26 травня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати