live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Латвія схвалила "закон Магнітського" про санкції за порушення прав людини

Сейм Латвії схвалив аналог "закону Магнітського", який заборонить в'їзд до країни іноземцям, пов'язаним з корупцією, відмиванням грошей і порушенням прав людини

Про це повідомляє LETA.

Проект резолюції у співпраці з кількома членами фракцій, представлених у Сеймі, був підготовлений комітетом у закордонних справах парламенту. У законопроекті зазначено 49 фізичних осіб. Повідомляється, що було направлено запрошення іншим парламентам Європейського союзу (ЄС) та держав-членів НАТО прийняти "закон Магнітського" в цілях зміцнення загального правового середовища і підтримки ініціативи щодо здійснення цільових санкцій на рівні ЄС.

Санкції, пов'язані з забороною на в'їзд, були введені такими країнами, як Сполучені Штати Америки, Канада, Литва, Естонія і Сполучене Королівство, шляхом прийняття певних законів, які символічно називаються "законами Магнітського".

  • Російський адвокат Сергій Магнітський помер у СІЗО "Матроська тиша" в листопаді 2009 року. Його звинувачували в причетності до організації незаконного повернення надмірно сплаченого податку на прибуток за 2006 рік. 
  • Як вважають колеги Магнітського і правозахисники, його цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою в медичній допомозі в помсту за те, що він розкрив злочинну схему, за допомогою якої співробітники МВС і чиновники відмивали мільярди рублів.
  • "Закон Магнітського" був ухвалений в грудні 2012 року, а в квітні 2013-го Мінфін США почав складати санкційні списки російських громадян, яких він вважає винними в смерті Магнітського.
  • 20 грудня США внесли главу Чеченської Республіки Рамзана Кадирова та ще чотирьох росіян до санкційного списку згідно із законом, відомим як "Акт Магнітського за порушення прав людини".
  • 15 січня Департамент міграції Литви оприлюднив список з 49 росіян, яким через порушення прав людини і відмивання грошей заборонений в'їзд до країни.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

21 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати