live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Перші хвилі автоматизації торкнуться жінок, але чоловіки постраждають більше. Аналітики пояснюють чому

При песимістичному сценарії до 2030 року без роботи залишиться 800 млн осіб по всьому світу. Аналітики PwC вважають, що рано чи пізно з роботами доведеться конкурувати всім, але їх нашестя буде відбуватися хвилями

У новому звіті аналітики PwC описують три хвилі автоматизації, які торкнуться людство в період з 2010-х по 2030-і роки.

Перша хвиля - хвиля алгоритмів - вже почалася. Для неї характерно поширення найпростіших алгоритмів, які аналізують структуровані дані і займаються базовими обчисленнями.

Друга хвиля розширить можливості людини і зробить штучний інтелект більш функціональним. Алгоритми навчаться виконувати рутинну роботу, а також працювати з неструктурованими даними. Цей етап також вже почався, але розвиток він отримає тільки в 2020-і роки.

І, нарешті, третій етап - хвиля автономності - спричинить за собою виникнення повноцінних автоматизованих систем, які зможуть самостійно приймати рішення. До цієї категорії PwC відносить робомобілі.

null

За прогнозами аналітиків, перші дві хвилі в першу чергу позбавлять роботи жінок. Близько 23% робочих місць, які займають жінки, будуть схильні до автоматизації.

Причина полягає в тому, що поки жінки набагато частіше займають нижчі офісні та обслуговуючі посади - а саме на них претендують роботи першої та другої хвилі.

У той же час значна частка жінок зайнята в сфері освіти та охорони здоров'я - найзахищенішої галузі.
Третя хвиля більше торкнеться чоловіків. У середини 2030-х років автоматизовані системи знищать 34% традиційно чоловічих робочих місць і 26% - традиційно жіночих.

Вік також буде грати значення в епоху автоматизації. Молоді чоловіки до 25 років більше схильні до ризиків - роботи можуть відібрати в них 46% робочих місць. У жінок цей показник становить лише 26%.

Автоматизація окремих галузей також буде відбуватися нерівномірно. Так, друга хвиля найсильніше позначиться на фінансовому та страховому секторі. А третя хвиля обрушиться на будівельну галузь.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати