Перші хвилі автоматизації торкнуться жінок, але чоловіки постраждають більше. Аналітики пояснюють чому

У новому звіті аналітики PwC описують три хвилі автоматизації, які торкнуться людство в період з 2010-х по 2030-і роки.
Перша хвиля - хвиля алгоритмів - вже почалася. Для неї характерно поширення найпростіших алгоритмів, які аналізують структуровані дані і займаються базовими обчисленнями.
Друга хвиля розширить можливості людини і зробить штучний інтелект більш функціональним. Алгоритми навчаться виконувати рутинну роботу, а також працювати з неструктурованими даними. Цей етап також вже почався, але розвиток він отримає тільки в 2020-і роки.
І, нарешті, третій етап - хвиля автономності - спричинить за собою виникнення повноцінних автоматизованих систем, які зможуть самостійно приймати рішення. До цієї категорії PwC відносить робомобілі.
За прогнозами аналітиків, перші дві хвилі в першу чергу позбавлять роботи жінок. Близько 23% робочих місць, які займають жінки, будуть схильні до автоматизації.
Причина полягає в тому, що поки жінки набагато частіше займають нижчі офісні та обслуговуючі посади - а саме на них претендують роботи першої та другої хвилі.
У той же час значна частка жінок зайнята в сфері освіти та охорони здоров'я - найзахищенішої галузі.
Третя хвиля більше торкнеться чоловіків. У середини 2030-х років автоматизовані системи знищать 34% традиційно чоловічих робочих місць і 26% - традиційно жіночих.
Вік також буде грати значення в епоху автоматизації. Молоді чоловіки до 25 років більше схильні до ризиків - роботи можуть відібрати в них 46% робочих місць. У жінок цей показник становить лише 26%.
Автоматизація окремих галузей також буде відбуватися нерівномірно. Так, друга хвиля найсильніше позначиться на фінансовому та страховому секторі. А третя хвиля обрушиться на будівельну галузь.
Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це
- Фахівцями з японських університетів Тохоку і Хокайдо був розроблений робот, який може адаптуватися до фізичних каліцтв і показувати емоції болю.
- Штучний інтелект створив власну релігію: фізик Джанель Шейн за допомогою нейромережі вирішила перевірити, що буде, якщо поєднати декілька людських вірувань і звести їх у єдину систему
- Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль: науковці створили біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка і завантажили в простого робота з Lego.
- Лабораторія реактивного руху NASA в Каліфорнії провела експеримент, щоб з'ясувати, хто швидше і краще керує безпілотним літальним апаратом - штучний інтелект чи професійний пілот.
- Вчені Каліфорнійського університету навчили штучний інтелект визначати, як будуть розвиватися відносини пари, ґрунтуючись на записи їхніх голосів.