live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

“Поєдную два хобі - космос і програмування”: українець розповів, як це працювати на SpaceX

Українець Олексій Пахунок вже 5 років пише коди для SpaceX. Каже, що працювати доводиться багато, але це робота мрії

Відповідний матеріал опублікував AIN.

Олексій Пахунов родом з Житомира, освіту здобув у Хмельницькому національному університеті за спеціальністю “Комп'ютерні системи та мережі”.

Згодом він переїхав до Данії, де працював на Microsoft. Через 2 роки переїхав до міста Редмонд, штат Вашингтон. Працював в одній з груп Microsoft Research. А у 2012 році перейшов в Google, де працював над Chrome Remote Desktop.

В середині 2013 року з Олексієм зв'язався рекрутер SpaceX і запропонував йому роботу мрії.

“Я міг поєднати два своїх улюблених хобі: програмування і космос”, - згадує Пахунов.

Сьогодні він працює старшим розробником ПЗ в групі Flight Software компанії SpaceX. Саме Олексій був відповідальним за успішну посадку Falcon 9 в 2015 році, а 6 лютого сидів в першому ряду Mission Control під час зльоту найпотужнішої ракети у світі Falcon Heavy.

Читайте також: Найпотужніша ракета за останні 30 років. Все, що потрібно знати про тріумфальний запуск Falcon Heavy

Щоб отримати роботу українцю не довелося проводити інтерв’ю з Ілоном Маском - на той момент компанія була занадто великою. Із засновником SpaceX та Tesla Олексій спілкувався лише декілька разів за 5 років.

“Перший - на товариських посиденьках у ресторані, другий - у доволі стресовій ситуації, коли потрібно було швидко прийняти складне рішення. Посиденьки в ресторані мені сподобалися більше”, - зізнається Олексій.

Говорячи про Маска, програміст зазначає, що він непоганий інженер. Зокрема, у нього вдало виходить вирішувати інженерні проблеми за допомогою бізнес-методів.

“Скажімо, ви зіткнулися з проблемою, що ваша програма занадто повільно обробляє дані. Наївний інженерний підхід для вирішення цієї проблеми - витратити X годин на оптимізацію коду. Маск в цій ситуації може сказати, що взагалі-то оптимізація обробки даних - абсолютно не та проблема, якою потрібно займатися. Потрібно просто зменшити потік вхідних даних і не паритися”, - розповідає Пахунов.

За словами українця, найпопулярніші мови програмування у SpaceX - це С++ та Linux, на крайній випадок використовують Python або інші мови.

У SpaceX легко працювати хоч цілодобово. У компанії намагаються організувати робочий процес таким чином, щоб звести позаурочну роботу до мінімуму, але повністю виключити її не вдається.

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати