live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жінки більше схильні до інсульту. Вчені виявили унікальні для них фактори ризику

В Україні інсульт – одна з основних причин втрати працездатності та смертності, а також одна з найбільших причин смертності серед жінок, кажуть вчені.

Про це повідомляє Stroke.

"Багато хто не усвідомлює, що жінки страждають від інсульту частіше, ніж чоловіки, і смертність серед жінок вища. З віком збільшується ймовірність того, що першим проявом серцево-судинного захворювання у жінки стане інсульт, а не інфаркт", – пояснює науковець Кетрін Рексрод, одна з авторів дослідження, яке проаналізувало 74 наукові роботи про інсульт і виділило фактори ризику, які загрожують виключно жінкам.

Багато з цих причин поширені, тому науковці рекомендують лікарям враховувати їх, а пацієнтам – вчасно розповісти про них своїм медикам. Вчені виявили, що ранній початок менструації (до 10 років) та рання менопауза (до 45 років) підвищують ризик інсульту.

Більше ризикують також жінки, які мали ускладнення під час вагітності – прееклампсію та гестаційний діабет. Так само організм реагує на низький рівень стероїдного гормону дегідроепіандростерону (DHEA).

Жінки більше ризикують інсультом, якщо приймають комбіновані оральні контрацептиви і препарати з вмістом естрогенів. Некомбіновані препарати на основі  прогестинів – безпечні.

За словами вчених, наразі до кінця незрозуміло, як на ймовірність інсульту впливають трансдермальні контрацептиви – "контрацептивні пластирі", за допомогою яких препарат проникає в організм через шкіру.

Рівень тестостерону не впливає на схильність жінок до серцево-судинних хвороб, хоча у чоловіків низькі рівні цього гормону підвищують ймовірність хвороби.

Наразі дослідники вивчили можливі зв'язки інсульту з декількома факторами: рівнями статевих гормонів, використанням гормональних контрацептивів і ліків, особливостями менструального циклу, вагітності та менопаузи.

За словами Рексрод, вчені планують детально вивчити, чому жінки хворіють на інсульт частіше і що збільшує ризик недуги.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

22 жовтня, 2018 понеділок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати