live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Bчені вперше відтворили тканини легенів зі стовбурових клітин. Чому це дійсно науковий прорив

Команда китайських фахівців з Університету Тунцзі зробила прорив в технології регенерації людських легенів - їм вперше вдалося відновити пошкоджені легені, використовуючи власні стовбурні клітини пацієнта

Про це повідомляє EurekAlert.

Перші клінічні випробування почалися в 2016 році - двом пацієнтами, що страждають розширенням бронхів, пересадили власні стовбурні клітини легенів.

Процес регенерації почався через 3 місяці після пересадки. Через рік після операції хворі повідомили про ослаблення множинних респіраторних симптомів - пропав кашель і задишка. КТ показала місцеве відновлення бронхіальних структур.

Почалося все в 2015 році, коли професор Вей Цзо і його колеги ідентифікували дорослі стовбурові клітини p63 + / Krt5 + в легенях мишей, які мали потенціал до відновлення легеневих структур, в тому числі - бронхіол і альвеол.

Дослідники потім виявили, що базальні клітини, помічені маркером SOX9 +, здатні служити стовбуровими клітинами легенів у людини. За допомогою легеневої бронхоскопії вони підготували і виростили їх з крихітних зразків, зберігши генетичну стабільність і молекулярний фенотип цих клітин.

Для того щоб протестувати здатність легеневих стовбурових клітин регенерувати тканини в живому організмі, вчені трансплантували помічені стовбурові клітини легенів людини в пошкоджені легені миші, зараженої вірусом імунодефіциту. Через три тижні після пересадки вони виявили, що стовбурові клітини людини інтегрувалися в легені миші, сформувавши химерний орган.

Подальший гістологічний аналіз показав, що пересадка успішно відновила бронхіальну і альвеолярну структури легень миші. Більш того, навколо людських альвеол виросли капіляри гризуна, що вказує на формування функціональних респіраторних одиниць.

Фіброзну зону в пошкоджених легенів миші після трансплантації замінили нові альвеоли людини. Аналіз кислотно-лужного балансу артеріальної крові показав, що функції легенів у мишей в істотному ступені відновилися.

"Анатомічна структура і процес формування людських легенів значно відрізняються від мишачих. Тільки провівши безпосереднє вивчення пацієнтів, ми можемо наблизитися до істини і, нарешті, вирішити реальні медичні проблеми", - говорить Цзо.

Читайте також: Гірчичники, банки та картопляна пара. Які народні методи не лікують ГРВІ

 

новини партнерів

18 січня, 2019 п'ятниця

17 січня, 2019 четвер

18 січня, 2019 п'ятниця

17 січня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати