live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ідеальний парнер по ДНК. Чи справді геном впливає на наші стосунки

Американський стартап Pheramor запускає додаток для пошуку ідеального партнера. Однак підбирати кандидатів компанія пропонує не тільки по інтересам або зовнішності, але і по геному

Кожному користувачеві Pheramor надішле набір для аналізу ДНК. Тест допоможе виявити найбільш підходящу пару, але вирішальну роль буде грати не схожість, а відмінність генетичного матеріалу.

У лютому американський стартап Pheramor запустить мобільний додаток для пошуку пари на основі даних ДНК. Перший час програма буде доступна тільки жителям Г'юстона, але з часом вона з'явиться і в інших містах США.

За $16 компанія вишле користувачу набір для взяття генетичного матеріалу на дому. Подібні комплекти вже стали популярним товаром в США - стартапи 23andMe і Ancestry.com продають мільйони наборів тим, хто хоче дізнатися свої генетичні особливості і відомості про своє походження.

За допомогою тесту Pheramor проаналізує 11 генів, пов'язаних з роботою імунної системи. На основі цих даних додаток буде визначати фактор сумісності. Однак вирішальну роль буде грати не схожість, а відмінність генома. 

Як пояснює Smithsonian, компанія покладається на гіпотезу, згідно з якою люди вважають за краще зустрічатися з партнерами, чий ДНК значно відрізняється від їх власного. Передбачається, що такий союз дасть більш здорове потомство.

Додаток Pheramor також буде враховувати дані з соціальних мереж і підбирати партнерів зі схожими інтересами. В іншому програма буде працювати за принципом дейтінгового сервісу Tinder.

Користувач зможе переглядати кандидатів і, знаючи показники генетичної і соціальної сумісності, відбирати потенційних партнерів. На першому етапі фотографія буде розмита - вона стане чіткою тільки після вибору конкретного профілю.

Хоча компанію заснували вчені, їх генетична теорія не підкріплена фактами. Творці Pheramor згадують якісь "гени привабливості", під впливом яких людина вибирає партнера. Насправді компанія будує свої припущення на основі головного комплексу гістосумісності (ГКГС) - області генома, яка відповідає за роботу імунної системи.

Згідно з дослідженням, проведеним ще в 70-і роки, миші обирають в якість партнерів тих особин, у яких ГКГС значно відрізняється. Тварини визначають цю різницю по запаху.

Звідси з'явилася і теорія про феромони - продукти зовнішньої секреції, які здатні приваблювати особин один до одного. У 90-ті роки швейцарські вчені підтвердили, що ця гіпотеза може бути застосована і до людей. Однак наукове співтовариство визнає зв'язок ГКГС з вибором партнера гіпотетичним, а поняття феромонів - ненауковим.

Втім, у Pheramor є шанс підкріпити свої припущення науковою базою. Компанія уклала договір з Інститутом Кинзи, що входять до складу Індіанського університету. Вчені планують проаналізувати зібрані стартапом дані і дізнатися, як геном впливає на вибір партнера і на схожість інтересів. Також дослідники хочуть вперше простежити гіпотезу ГКГС на прикладі гомосексуальних пар.

Читайте також: Кохання як хвороба і ліки від нього. Що говорить наука про “метелики в животі”

 

новини партнерів

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати