live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко подарував президенту Литви Грибаускайте "Луцький" список литовських законів ХVI століття

Президент України Петро Порошенко подарував президенту Литви Далі Грибаускайте копію "Луцького" списку Другого Литовського Статуту - зведення законів Великого князівства Литовського 1566 року

Про це Порошенко повідомив у своєму Facebook.

"В історії України та Литви є багато спільних сторінок. І одним із таких прикладів є "Луцький" список Другого Литовського Статуту. Сьогодні, коли Литва святкує сторіччя відновлення державності, з великим задоволенням вручив Далі Грибаускайте цей фоліант на знак нашої дружби", - написав президент України.

Петро Порошенко перебуває в Литві з одноденним робочим візитом. Він взяв участь в урочистих заходах з нагоди відзначення 100-річчя відновлення Литовської Держави.

Другий Литовський було затверджено в 1554 році, але він набув чинності лише 1566 року. З огляду на особливу роль волинської шляхти під час його укладання він називається Луцьким. Рукописний "Луцький" список Литовського Статуту зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України ім. Вернадського Національної Академії наук України.

новини партнерів

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати