live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жвавий розум після 80-ти років. Вчені виявили, що дозволяє мозку лишатися молодим і здоровим

Феномен збереження здорового мозку після 80 років давно цікавив учених, а для таких щасливчиків придумали новий термін - суперейджери. Фахівці Північно-Західного університету виявили певні клітини мозку, що відповідають за збереження когнітивних здібностей в літньому віці

Про це The Guardian.

Провівши дослідження мозку десяти суперейджерів після їх смерті, професор Емілі Рогальськи і її колеги виявили підвищений вміст клітин певного типу, веретеноподібних нейронів. Їх виявилося більше, ніж у середньостатистичної 80-річної людини, більше навіть, ніж у 20-річних.

Веретеноподібні нейрони є не тільки у людей, але і у невеликої групи вищих ссавців. Вважається, що вони підвищують комунікативні здібності.

Вчені виявили їх у ділянці передньої поясної кори, що відповідає за увагу і роботу пам'яті. Ця область у суперейджерів також виявилася товщою, ніж у середньостатистичної людини в 50 - 60 років.

При цьому вчені поки не знають, в чому полягає механізм дії цих нейронів. "Ми не можемо пояснити, чому у них більше веретеноподібних нейронів або чому це важливо. Але цей тип нейронів можна виявити тільки в декількох ділянках мозку", - каже Рогальськи.

Ще однією особливістю суперейджерів є наявність в їх мозку амілоїду, речовини, з якої утворюються бляшки, що є причиною хвороби Альцгеймера. Аутопсія підтвердила, що у деяких з представників цієї групи були відкладення цього білково-полісахаридного комплексу, однак не було жодних ознак втрати когнітивних здібностей або пам'яті.

Вчені сподіваються, що їх дослідження допоможе зрозуміти, що викликає Альцгеймер і інші захворювання, і звідки у деяких людей береться опірність до цих розладів.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати