live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жвавий розум після 80-ти років. Вчені виявили, що дозволяє мозку лишатися молодим і здоровим

Феномен збереження здорового мозку після 80 років давно цікавив учених, а для таких щасливчиків придумали новий термін - суперейджери. Фахівці Північно-Західного університету виявили певні клітини мозку, що відповідають за збереження когнітивних здібностей в літньому віці

Про це The Guardian.

Провівши дослідження мозку десяти суперейджерів після їх смерті, професор Емілі Рогальськи і її колеги виявили підвищений вміст клітин певного типу, веретеноподібних нейронів. Їх виявилося більше, ніж у середньостатистичної 80-річної людини, більше навіть, ніж у 20-річних.

Веретеноподібні нейрони є не тільки у людей, але і у невеликої групи вищих ссавців. Вважається, що вони підвищують комунікативні здібності.

Вчені виявили їх у ділянці передньої поясної кори, що відповідає за увагу і роботу пам'яті. Ця область у суперейджерів також виявилася товщою, ніж у середньостатистичної людини в 50 - 60 років.

При цьому вчені поки не знають, в чому полягає механізм дії цих нейронів. "Ми не можемо пояснити, чому у них більше веретеноподібних нейронів або чому це важливо. Але цей тип нейронів можна виявити тільки в декількох ділянках мозку", - каже Рогальськи.

Ще однією особливістю суперейджерів є наявність в їх мозку амілоїду, речовини, з якої утворюються бляшки, що є причиною хвороби Альцгеймера. Аутопсія підтвердила, що у деяких з представників цієї групи були відкладення цього білково-полісахаридного комплексу, однак не було жодних ознак втрати когнітивних здібностей або пам'яті.

Вчені сподіваються, що їх дослідження допоможе зрозуміти, що викликає Альцгеймер і інші захворювання, і звідки у деяких людей береться опірність до цих розладів.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

19 листопада, 2019 вівторок

18 листопада, 2019 понеділок

19 листопада, 2019 вівторок

18 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати