live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Falcon Heavy в рази збільшила шанси на видобуток корисних копалин у космосі, - вчені

Астрофізик Мартін Елвіс вважає, що запуск компанією Ілона Маска найпотужнішої ракети в світі став ключовою подією для перспектив видобутку корисних копалин у космосі

Потужність ракети дозволяє охопити дослідженнями, а потім і видобутком ресурсів в 15 разів більше астероїдів, ніж було доступно для цих цілей до створення Falcon Heavy, пише Gizmodo.

Два тижні тому SpaceX успішно запустила найпотужнішу на сьогоднішній день ракету Falcon Heavy, зібрану на базі трьох Falcon 9.

За час, що минув з запуску, захопитися успіхами Маска встиг багато хто, а ідея про політ на Марс стала трохи ближчою. Але астрофізик Мартін Елвіс запевняє, що за цим запуском лежать куди більш прибуткові перспективи. На його думку, ракета такої потужності істотно розширює простір для розробки родовищ корисних копалин в космосі.

Читайте також: Видобуток корисних копалин у космосі спровокує світову кризу. Вчені пояснюють, чому

Елвіс говорить, що замість сотні астероїдів з рудою, теоретично доступних сьогодні, людина отримує можливість розробляти тисячі таких небесних тіл.

Свого часу астрофізик встановив, що не всі астероїди доступні для розвідки, адже мало їх знайти, потрібно ще успішно опуститися на них.

Виявилося, що тільки 3% з відомих астероїдів задовольняють інтереси земної промисловості і будуть вигідні для розробки. Тепер Елвіс говорить, що Falcon Heavy змінює правила гри, роблячи доступними вже 45% астероїдів.

Видобуток ресурсів на астероїдах - заповітна мрія фантастів, яка з сьогоднішніми технологіями повільно, але все ж наближається до реалізації.

Вважається, що навіть відносно невеликі астероїди, наприклад діаметром 1,5 км, містять корисних копалин на мільярди доларів. Серед них золото, кобальт, залізо, марганець, молібден, нікель.

А найбільший відомий металевий астероїд Психея містить в 100 тисяч разів більше залізо-нікелевої руди, ніж є в земній корі. Тому їх розробка обіцяє величезні прибутки тим, хто успішно за неї візьметься.

З іншого боку, поки всі ці мрії про далекі астероїди наштовхуються на ряд перешкод. Головне з них - відсутність чітких законів. Один документ є - міжнародний "Договір про космос", але він забороняє видобуток ресурсів на космічних об'єктах.

І зараз основні лідери в гонці за космічними багатствами - США і Люксембург - намагаються обійти його. Проти їхніх зусиль виступає Росія. Є також думка, що видобуток космічних ресурсів призведе до світової економічної кризи.

Читайте також: Найпотужніша ракета за останні 30 років.Все, що потрібно знати про тріумфальний запуск Falcon Heavy

  • Нагадаємо, 6 лютого компанія SpaceX здійснила успішний запуск надважкої ракети Falcon Heavy. Це був перший успішний старт ракети вантажопідйомністю понад 30 тонн за останні 30 років і перший в історії космонавтики старт важкої ракети, створеної приватною компанією
  • Також вперше Ілону Маску вдалося повернути на Землю дві перших ступені з трьох. Їх синхронна посадка стала одним з найяскравіших епізодів тріумфального запуску нової надважкої ракети.
  • Вантажем під час запуску Falcon Heavy став особистий електромобіль Ілона Маска Tesla Roadster, де на повторі грала пісня Девіда Боуї. Всередині перебуває манекен, одягнений у скафандр.

новини партнерів

21 жовтня, 2020 середа

20 жовтня, 2020 вівторок

21 жовтня, 2020 середа

20 жовтня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати