live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З Пекіна до Нью-Йорка за 2 години. В Китаї розробили концепт надзвукового пасажирського літака

Інженери з Китайської академії наук представили концепт гіперзвукового пасажирського літака, що зможе подолати відстань між Пекіном і Нью-Йорком усього за 2 години

Як і багато інших китайських проектів, концепт нового літака - побічний продукт військової програми, в даному випадку зі створення гіперзвукових крилатих ракет, пише South China Morning Post.

За словами керівника проекту Цуй Кая, швидкість літака складе 6 тис. км / год, що в п'ять разів перевищує швидкість звуку (1235 км / ч). Це в кілька разів більше, ніж швидкість відомого надзвукового "Конкорда".

null

Теоретично на такому гіперзвуковому лайнері політ з Пекіна в Нью-Йорк займе всього дві години - це в сім разів швидше, ніж на сучасних повітряних судах.

Цуй і його команда провели випробування зменшеної моделі літака в аеродинамічній трубі, яка також використовувалася для оцінки аеродинаміки новітніх зразків китайської гіперзвукової зброї.

Дослідники розігнали модель літака до 8,6 тис. км / год, і виявили, що вона поводить себе на диво добре. Конструкція крила являє собою щось на зразок літаконосія, на зразок того, що намагалася використовувати NASA для запуску "шатлів".

null

Китайські дослідники заявили, що конструкція  дозволить нести більш важке корисне навантаження, ніж існуючі проекти гіперзвукових транспортних засобів, які мають обтічну форму і трикутні крила.

На надзвичайно високих швидкостях подвійний шар крил працює разом, щоб зменшити турбулентність і опір, збільшуючи загальну вантажопідйомність літака.

Проте, в порівнянні c Boeing 737 аналогічний за розміром гіперзвуковий китайський літак зможе перевозити лише 5 тонн вантажу або 50 пасажирів (Boeing - 20 тонн вантажу і 200 пасажирів).

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати