live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

40 міст по всьому світу вже повністю перейшли на відновлювану енергію

Більше 40 міст по всьому світу повністю перейшли на відновлювану енергію, і щонайменше сотня міст таким чином забезпечує 70% запиту на електроенергію

З моменту підписання Паризької угоди, кількість міст, які працюють над скороченням вуглецевих викидів, зросла з 308 до 572, повідомляє Fast Company.

У список міст США, які на 70% перейшли на поновлювані джерела, входять Сіеттл, Юджин і Аспен. Берлінгтон перейшов на чисту енергетику в повному обсязі.

Аналогічну мету поставили Атланта і Сан-Дієго. Саме міста найбільше впливають на забруднення навколишнього середовища, тому їх курс на поновлювані джерела зможе внести найвагоміший внесок у боротьбу зі зміною клімату.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

Зокрема, вони можуть виділяти субсидії для підприємств, які готові відмовитися від викопного палива і вводити фінансові стимули організацій, чиї нові об'єкти будуть спочатку обладнані сонячними панелями.

Якщо ж заохочувальні заходи не матимуть ефекту, можна посилити будівельні норми і правила. Наприклад, в Сан-Франциско 15-30% дахів новозбудованих будинків повинні бути обладнані або сонячними панелями, або - зеленими насадженнями. Відповідно, обмеження повинні стосуватися і викидів з підприємств, які використовують вугілля та природний газ.

У Європі до 2030 року дозволи на викид CO2 будуть коштувати € 31 за тонну - це в три рази дорожче, ніж зараз. Закривати вугільні електростанції буде вигідніше, ніж модернізувати їх відповідно до нових екологічних стандартів.

Тому всі вугільні електростанції Європейського Союзу та Великої Британії стануть збитковими в найближчі десять років. Їх буде субсидувати держава, відвівши їм роль страхувального варіанти на випадок, якщо сонячні і вітрові електростанції не зможуть впоратися в періоди пікового попиту на електрику.

  • Тим часом у спробі домогтися зниження емісії парникових газів і уникнути великих екологічних штрафів влада Німеччини пропонує скоротити дорожній рух, зробивши громадський транспорт безкоштовним.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

13 листопада, 2018 вівторок

13 листопада, 2018 вівторок

12 листопада, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати