live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Фермент безсмертя". Що потрібно змінити в нашому геномі, щоб жити вічно

Група дослідників з університету Арізони (США) виявила важливий етап в каталітичному циклі "ферменту безсмертя" - теломерази

Розуміння основного механізму дії теломеразів дає нові можливості для ефективної терапії проти старіння, пише Science Daily.

У лабораторії професора Джуліана Чена в Школі молекулярних наук при університеті Арізони вчені виявили важливий етап в каталітичному циклі ферменту теломерази.

Цей каталітичний цикл визначає здатність ферменту теломерази людини синтезувати "повтори" ДНК -специфічні сегменти ДНК з шести нуклеотидів - на кінці хромосом і, таким чином, створювати "безсмертя" в клітинах.

Типові людські клітини смертні і не можуть вічно оновлюватися. Як продемонстрував Леонард Хейфлик півстоліття тому, людські клітини мають обмежену репликативну тривалість життя, причому більш старі клітини досягають цієї межі раніше, ніж більш молоді.

Ця "межа Гейфліка" - термін життя клітин - безпосередньо пов'язана з кількістю унікальних повторів ДНК, розташованих на кінцях хромосом, що несуть генетичний матеріал.

Ці повтори є частиною захисних структур, званих "теломерами", які захищають кінці хромосом від небажаних перегрупувань ДНК, що дестабілізують геном.

"Теломераза має вбудовану" гальмівну систему "для забезпечення точного синтезу правильних повторів теломерної ДНК, - говорить професор Чен. - Однак цей безпечне гальмо також обмежує загальну активність ферменту теломерази. Пошук способу правильного випуску гальм може відновити втрачену довжину теломерів дорослих стовбурових клітин і навіть повністю змінити процес старіння".

Такі хвороби як адгезивна дискератоза, апластична анемія і ідіопатичний фіброз легенів генетично пов'язані з мутаціями, які негативно впливають на активність теломерази і прискорюють втрату довжини теломерів.

Це нагадує передчасне старіння з підвищеним пошкодженням органів і скороченням тривалості життя пацієнтів через критично недостатні популяції клітин. Збільшення активності теломерази є, за словами дослідників, найбільш перспективним засобом лікування цих захворювань.

  • Науковці постійно вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

19 січня, 2019 субота

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати