live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Угорщина назвала скасування закону Ківалова-Колесніченка "брутальною атакою проти нацменшин"

В Україні розпочали брутальну атаку проти національних меншин, про що свідчить рішення КСУ щодо невідповідності Конституції закону про засади державної мовної політики

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, інформує Радіо Свобода.

"Український уряд поставив перед собою два націоналістичні завдання – перше: щоб нацменшини не могли вчитися, друге: щоб не мали можливості розмовляти рідною мовою", – сказав Сійярто.

На думку урядовця, ознаками того, що нацменшини стали мішенню є події довкола мовного закону, а також підпалу офісу Товариства угорської культури на Закарпатті.

"А зараз скасовують закон, який забезпечує можливість, щоб нацменшини могли вживати власну мову. У правовій державі не відбуваються речі, які мають місце в Україні", – сказав Сійярто.

Він заявив, що в так званому законі Ківалова-Колесніченка допустима межа вживання мови нацменшин починалася з десяти відсотків, а в новому законопроекті депутати хочуть прив’язати до 33 відсотків, сказав Сійярто.

"Останні події зміцнили позицію Угорщини, що вона не підтримуватиме євроатлантичних зусиль Києва, доки не буде налагоджено ситуацію із правами нацменшин", – додав він.

  • Нагадаємо, в ніч на 4 лютого у вікно будівлі обласного офісу організації "Товариство угорської культури Закарпаття" кинули пляшку із запальною сумішшю.
  • Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль повідомив, що офіс Товариства угорської культури Закарпаття намагались підпалити двоє поляків - послідовників праворадикальної організації "Фаланга", члени якої брали участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків.
  • В Ужгороді вдруге за місяць підпалили офіс Товариства угорської культури.
  • 28 лютого Конституційний суд України визнав неконституційним і таким, що втратив чинність, закон №9073 "Про засади державної мовної політики" від 3 липня 2012 року, відомий як "закон Ківалова-Колесніченка".

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати