live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Акція #прикрути: українці заощадили 25 млн кубів газу і допомогли збалансувати ГТС

Українські споживачі допомогли збалансувати державну газотранспортну систему, зменшивши температуру в своїх оселях на 1°C у рамках оголошеної "Нафтогазом" акції #прикрути

Про це повідомляє у Facebook прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Завдяки оперативному впровадженню плану реагування українською владою, а також високому рівню громадянської свідомості українців, які активно долучилися до акції #прикрути та добровільно зменшили температуру у своїх будинках на 1 градус, за оперативними даними за минулу добу по усім обласним центрам та найбільшим містам України, споживання скоротилося приблизно на 25 млн куб. м (14%) порівняно з 1 березня", - йдеться у повідомленні.

У "Нафтогазі" зазначили, що станом на ранок суботи, 3 березня, українська газотранспортна система повністю збалансована і працює в штатному режимі. Падіння тиску в магістральній системі газопроводів, що виникло через недотримання російським "Газпромом" контрактів на постачання і транзит газу територією України, повністю зупинено завдяки збільшенню обсягів імпорту газу з європейського напрямку.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв попросив українців продовжити заощаджувати газ до 6 березня.

"Я хотів би подякувати всім українцям, які з вражаючою готовністю відгукнулись на наш заклик зменшити температуру опалення на один градус. Я щиро дякую також медіа-спільноті, яка активно підтримала цю дуже важливу для країни кампанію. Ми закликаємо продовжувати акцію до 6 березня, бо кожен зекономлений вами кубометр газу – це захист України від непередбачуваних дій росіян", - заявив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

У НАК "Нафтогаз України" також наголосили, що наразі не отримали від ПАТ "Газпром" жодних документів щодо наміру розірвати контракти на постачання та транзит газу, а чинні контракти не передбачають можливості їх розірвання в односторонньому порядку.

"Нафтогаз" вітає пропозицію МЗС України та Єврокомісії щодо проведення переговорів для виконання рішень Стокгольмського арбітражу у тристоронньому форматі Україна-Росія-ЄС. Компанія готова долучитися до таких переговорів у найближчий зручний для усіх сторін час. Українська газотранспортна система продовжує забезпечувати транзит російського газу до європейських споживачів, незважаючи на систематичні порушення російською стороною контрактних нормативів тиску у системі", - стверджують у компанії.

За даними "Нафтогазу", 1 березня до країн ЄС та Молдови було протранзитовано 257 млн кубометрів газу, 2 березня - 265 млн кубометрів, 3 березня очікується транзит 264 млн кубометрів. При цьому "Газпром" не поставив "Нафтогазу" 18 млн кубометрів газу, за які компанія внесла передоплату.

новини партнерів

6 липня, 2020 понеділок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати