live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Акція #прикрути: українці заощадили 25 млн кубів газу і допомогли збалансувати ГТС

Українські споживачі допомогли збалансувати державну газотранспортну систему, зменшивши температуру в своїх оселях на 1°C у рамках оголошеної "Нафтогазом" акції #прикрути

Про це повідомляє у Facebook прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Завдяки оперативному впровадженню плану реагування українською владою, а також високому рівню громадянської свідомості українців, які активно долучилися до акції #прикрути та добровільно зменшили температуру у своїх будинках на 1 градус, за оперативними даними за минулу добу по усім обласним центрам та найбільшим містам України, споживання скоротилося приблизно на 25 млн куб. м (14%) порівняно з 1 березня", - йдеться у повідомленні.

У "Нафтогазі" зазначили, що станом на ранок суботи, 3 березня, українська газотранспортна система повністю збалансована і працює в штатному режимі. Падіння тиску в магістральній системі газопроводів, що виникло через недотримання російським "Газпромом" контрактів на постачання і транзит газу територією України, повністю зупинено завдяки збільшенню обсягів імпорту газу з європейського напрямку.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв попросив українців продовжити заощаджувати газ до 6 березня.

"Я хотів би подякувати всім українцям, які з вражаючою готовністю відгукнулись на наш заклик зменшити температуру опалення на один градус. Я щиро дякую також медіа-спільноті, яка активно підтримала цю дуже важливу для країни кампанію. Ми закликаємо продовжувати акцію до 6 березня, бо кожен зекономлений вами кубометр газу – це захист України від непередбачуваних дій росіян", - заявив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

У НАК "Нафтогаз України" також наголосили, що наразі не отримали від ПАТ "Газпром" жодних документів щодо наміру розірвати контракти на постачання та транзит газу, а чинні контракти не передбачають можливості їх розірвання в односторонньому порядку.

"Нафтогаз" вітає пропозицію МЗС України та Єврокомісії щодо проведення переговорів для виконання рішень Стокгольмського арбітражу у тристоронньому форматі Україна-Росія-ЄС. Компанія готова долучитися до таких переговорів у найближчий зручний для усіх сторін час. Українська газотранспортна система продовжує забезпечувати транзит російського газу до європейських споживачів, незважаючи на систематичні порушення російською стороною контрактних нормативів тиску у системі", - стверджують у компанії.

За даними "Нафтогазу", 1 березня до країн ЄС та Молдови було протранзитовано 257 млн кубометрів газу, 2 березня - 265 млн кубометрів, 3 березня очікується транзит 264 млн кубометрів. При цьому "Газпром" не поставив "Нафтогазу" 18 млн кубометрів газу, за які компанія внесла передоплату.

новини партнерів

20 листопада, 2019 середа

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати