live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Свою "Червону руту" Івасюк спершу написав як любовне послання. Сьогодні йому виповнилося би 69

Володимир та Марія
Лікар Марія Марчук-Соколовська була першою, кому майбутній композитор, а тоді студент медінституту Володимир Івасюк наспівав свою пісню "Червона рута"

Вони разом навчалися в одній групі медичного інституту, разом грали в оркестрі, йдеться у публікації чернівецької газети Молодий буковинець

"Це був незабутній 1969 рік. У перерві між репетиціями оркестру в коридорі Володя сказав, що хоче наспівати мені свою нову композицію. Так я вперше почула уривок "Червоної рути". Йому була важлива моя думка. Я ж була захоплена піснею і сказала, що вона стане відомою, це - майбутній хіт.. А потім була звичайна лекція про шкірні хвороби, на якій він простягнув мені аркушик із текстом "Червоної рути". Внизу - підпис: "Мусі від Володі. ІІІ пара по дермі…", - пригадує Марчук-Соколовська.

Вона й досі зберігає цей аркуш паперу.

"За цей аркушик делегація українців із Франції пропонувала мені не одну тисячу доларів. Я відмовилася. Це ж безцінна пам’ятка! Усі такі прекрасні листи творяться від любові. Бог подарував мені щастя спілкування з талановитою людиною. Я знала Володю таким, яким не знали його інші. 5 років ми спілкувалися день у день. Вранці ходили на заняття, вчили важкі анатомію та латинь, ввечері - репетиції ансамблю. Чи був Володя закоханим у мене? Про все говорили його очі. Наша дружба і ці перші прекрасні почуття назавжди залишилися у моєму серці. Це те святе, що назавжди залишається з людиною і зберігається у таємниці…", - розповідає вона.

Івасюк був старостою групи й особисто запросив дівчину грати в окрестрі:

" ...Він запитав мене, чи граю я на скрипці, і запропонував удвох грати у камерному оркестрі та оркестровому відділі народного ансамблю пісні й танцю, який діяв при нашому інституті".

новини партнерів

10 грудня, 2018 понеділок

10 грудня, 2018 понеділок

9 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати