live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Механізм нарахування пенсій можуть змінити. На кого з українців це вплине

Деяким категоріям українських пенсіонерів можуть змінити механізм нарахування пенсій

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба міністерства.

Зокрема це стосується тих пенсіонерів, які мають чималий стаж роботи, але надбавки до пенсії у жовтні 2017 року виявилися незначними, оскільки друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення - отримувана за свою роботу зарплата - була невисокою.

"Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більшою, ніж роль заробітної плати. Впроваджена пенсійна реформа відобразила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, який змушує нас виправити деякі перекоси", -  пояснив Рева.

Читайте також: Ні пенсії, ні соцдопомоги: Хто в старості не отримає від держави нічого

Ще одна проблема, що виникла під час осучаснення пенсій, - перерахунок виявився меншим від очікуваного у деяких пенсіонерів, які працювали на пенсії, а потім звільнилися. Таке відбувається, коли заробітна плата була меншою, ніж до виходу на пенсію: стаж дорахували, а коефіцієнт зменшився. За словами міністра соцполітики, наразі готують законодавчі зміни, за якими стаж дораховуватиметься автоматично, а коефіцієнт заробітку встановлюватиметься  за бажанням пенсіонера.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати