live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Чорні списки" артистів повинні формуватися кваліфіковано, а не піарно і не використовуватися у боротьбі зі ЗМІ, - Княжицький  

Правила та критерії формування списків заборонених артистів мають бути чіткими, зрозумілими суспільству та застосовуватися не вибірково

Таку думку висловив голова комітету з питань культури і духовності ВР, народний депутат України Микола Княжицький у вівторок, 6 березня під час робочої наради з представниками органів влади та українських медіа груп щодо порядку складання "Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці".

В заході взяли участь представники Міністерства культури, Ради національної безпеки і оборони, Служби безпеки, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Державного агентства з питань кіно, Індустріального телевізійного комітету та представники медіа-спільноти.

Княжицький наголошує, що правила та критерії формування списків заборонених артистів мають бути чіткими, зрозумілими  суспільству та застосовуватися не вибірково. Водночас, підхід до формування цих списків має бути виваженим.

"Очевидно, що поява в наших ЗМІ людей, які виступають з антиукраїнською риторикою чи помічені в системній діяльності проти нашої країни є неприпустимою. З іншого боку, залишається спірним питання чи забороняти, наприклад фільм, в якому взяли участь як ті артисти, які підтримують публічно Україну, так і ті, хто  за тих чи інших обставин висловився некоректно", - зазначив народний депутат.

Він також підкреслив, що реалізація українського законодавства щодо заборони російських акторів має бути максимально прозорою.

"Мета нашої зустрічі – обговорити проблемні питання в цій сфері. Ми бачимо, що діючі норми часто використовуються у боротьбі одних медіа груп проти інших та для здійснення політичного тиску на ЗМІ. Завдання держави – виробити однаковий і логічний підхід до всіх українських медіа", - сказав Княжицький.

Він також підкреслив, що спільними зусиллями законодавців,  представників виконавчої влади та медіа спільноти після початку російської агресії вдалося підняти виробництво власного українського продукту і позбутися постколоніального впливу Російської Федерації.

  • Нагадаємо, 15 лютого 2018 року очільники найбільших українських медіагруп офіційно звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо порядоку складання “Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці”.  Лист підписали Олександр Ткаченко (“1+1 медіа”), Володимир Бородянський (StarLightMedia), Євген Лященко (“Медіа Група Україна”), Сергій Созановський (Film.ua Group) і Влад Ряшин (Star Media).

новини партнерів

21 січня, 2019 понеділок

21 січня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати