live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Лос-Анджелесі одночасно проходять дві однакові виставки: один фотограф скопіював роботи іншого

Місця, де проходять виставки, розташовані всього в декількох кварталах одне від одного

Про це пише PDN Pulse

У суботу, 3 березня, в лос-анджелеській галереї M + B відкрилася виставка Норма Клейс, де представлені фотографії 1980-х років, зняті ним за замовленням компанії Marlboro.

У декількох кварталах від M + B розташований Музей мистецтв округу Лос-Анджелес, і там у той самий час  проходить інша виставка з аналогічними роботами, автором яких є скандально відомий художник Річард Прінс.

У 1990-х він просто перезняв фотографії з реклами Marlboro - в тому числі ті, що зробив Клейс, - і представив їх як власні роботи. Одна з них в результаті була продана на аукціоні за $ 1 248 000.

richard-prince-marlboro_01. Фотографія, зроблена норми Клейсеном


richard-prince-marlboro_00. Робота Річарда Прінса

За словами Клейс, збіг виставок в часі - не випадковість: він навмисне організував свою тоді ж, що і Прінс. Мета - спровокувати дискусію на тему авторського права і допустимості копіювання чужих робіт.

"Коли я тільки дізнався, що зробив Прінс, я вирішив, що це жарт, - каже Клейс. - Я багато думаю про те, скільки роботи було вкладено в ту зйомку Marlboro, скільки людей брало участь в проекті ... І все для того, щоб хтось просто перезняв результат, сидячи у своїй вітальні, а потім продав за мільйон доларів? Ніколи не думав, що подібне взагалі може статися".

Річард Прінс - один з найуспішніших сучасних американських художників, незважаючи на ряд судових позовів за порушення авторського права, Улюблений прийом, який приніс йому скандальну славу, - привласнення чужих робіт. 

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати