//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені "перенесли" слимака у кіберпростір. Як це допоможе вивчити мозок людини

Дослідники з університету Ілінойса і Інституту еволюційної біології в США описали створення віртуального слимака, який схожий на справжнього: у нього є зачатки самосвідомості, він може зв'язати свою мотивацію зі спогадами і усвідомлено реагувати на різні ситуації

Також слимак відчуває голод і відрізняє смачну їжу від несмачної. Текст з описом дослідження опублікували в журналі eNeuro.

Біологи змоделювали хижака за прикладом справжньї живої істоти - Pleurobranchaea californica. Свою розробку вони назвали cyberslug - "кіберслимак".

"Він покладається на мотивацію і спогади про сприйняття зовнішнього світу, реагує на інформацію на підставі того, що вона змушує його відчувати", - говорить про розробку професор молекулярної та інтегративної фізіології Іллінойсського університету Рано Джіллетт.

Симуляцію слимака на сайті розробників може запустити будь-який бажаючий. У створенні кіберістоти вчені спиралися на дослідження біологів про те, що у Pleurobranchaea californica, при зіткненні з новим для них об'єктом, є три варіанти поведінки: його можна з'їсти, остерігатися, або скласти пару, якщо це той же вид.

При цьому, як відзначають вчені, при довгій симуляції, голодний кіберслимак може напасти на більш сильну істоту, а ситий - уникати навіть смачної їжі.

За словами дослідників, цей експеримент дозволить детально вивчити людський мозок. "Я думаю, що морський слимак - хороша модель древньої системи, яка все ще присутня в наших мізках, вона підтримує всі вищі пізнавальні якості", - зазначив Жиллетт.

"Тепер у нас є модель, яка, ймовірно, дуже схожа на примітивний мозок предків. Наступний крок - додати більше схем, щоб вивчити підвищену соціальність і пізнання".

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

‡агрузка...

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати