live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ГПУ хоче арештувати банківські рахунки, куди йшли кошти від оборудки з "вишками Бойка"

ГПУ у рамках міжнародно-правових угод направила клопотання до низки країн про арешт понад десяти банківських рахунків, на які перераховували кошти від незаконної афери з буровими установками

Про це після засідання регламентного комітету Верховної Ради повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, інформує "Інтерфакс-Україна".

В матеріалах слідства йдеться про завищення вдвічі ціни на бурові установки, проведення фіктивного тендера й намір розкрасти понад $300 млн.

"Членам злочинної організації вдалося здійснити перше розкрадання - на першій буровій установці приблизно в $144 млн", - уточнив генпрокурор.

Він зазначив, що нині слідство знає не лише про те, як готувався план розкрадання коштів, а й куди пішли викрадені кошти.

"Завдяки інституту угоди із слідством у нас є конкретні номери рахунків закордонних банків, де, ймовірно, накопичувалися кошти в розмірі $144 млн, отримані злочинцями від цієї операції", - повідомив Луценко.

У цьому контексті він наголосив, що нині прокуратура направила у рамках міжнародно-правових угод клопотання до низки країн про арешт цих рахунків і відстеження руху коштів.

"Таким чином, на сьогодні ми можемо стверджувати про причетність Бакуліна не лише як посадової особи до розкрадання коштів в особливо великих розмірах, а й можемо стверджувати, що, ймовірно, дочка Бакуліна отримала на свій рахунок кошти від різних корупційних угод "Нафтогазу", - розповів Луценко.

За його словами, наразі слідству відомо про більш ніж десять рахунків, на які, згідно з даними Генпрокуратури, були перераховані кошти, розкрадені від афери з буровими установками.

"На цей момент ми хочемо отримати арешт цих рахунків. Розуміючи, що кошти з них, найімовірніше, переказані на інші рахунки, ми хочемо отримати рух коштів за цими рахунками. Якщо ми побачимо, що, наприклад, із рахунку, підконтрольного фігурантові А, кошти перейшли на рахунок, підконтрольний фігуранту Б або фігуранту С, в якого ще немає процесуального статусу, ми, звісно, прийдемо ще до Верховної Ради", - розповів генпрокурор.

  • Євген Бакулін - народний депутат фракції "Опозиційний блок". З 2010-го по 2014-й очолював НАК “Нафтогаз”. Саме за його керівництва "Чорноморнафтогаз" - дочірня компанія НАКу - придбала так звані вишки Бойка - глибоководні бурові установки для видобутку газу. Причому, як з’ясували журналісти, за значно завищеними цінами.
  • У березні 2014-го Бакуліна вже затримували - за іншою справою. Суд призначив йому найвищу заставу в українській історії - півтора мільярда гривень. Однак потім зменшив її до 10 мільйонів. Бакулін вийшов із СІЗО. А в жовтні обрався до парламенту за округом у Сєвєродонецьку на Луганщині.
  • Торік улітку генпрокурор Луценко заявив, що Олександр Кацуба, який працював заступником Бакуліна в "Нафтогазі”, дав свідчення щодо народних депутатів - організаторів схеми закупівель вишок. Щоправда, прізвищ тоді Луценко не назвав. Колега Бакуліна по фракції Юрій Бойко у час, коли купували вишки, працював міністром енергетики. Луценко раніше заявляв, що оголошувати Бойку підозру у цій справі поки підстав немає.
  • 16 лютого генпрокурор Юрій Луценко підписав подання про затримання і притягнення до кримінальної відповідальності Євгена Бакуліна.
  • 12 березня регламентний комітет Верховної Ради дав дозвіл на притягнення до відповідальності, затримання та арешт народного депутата від "Опозиційного блоку" Євгена Бакуліна.

новини партнерів

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати