Президент підписав закон про ТОВ. Що від нього очікувати

Підписаний президентом закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" потенційно вдосконалить регулювання створення, діяльність та припинення роботи ТОВ

Про це повідомляє прес-служба президента України.

Порошенко зазначив, що цей законодавчий акт є довгоочікуваним, адже до цього часу діяльність товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю в Україні регулювалася законом про господарські товариства, прийнятим ще у 1991 році.

За його словами, новий закон стосується більшості суб’єктів малого та середнього бізнесу і дає можливість ефективно захистити учасників таких товариств. Закон також запроваджує сучасні принципи ефективного регулювання, створення і ведення бізнесу.

"Ці процедури стануть простішими, зрозумілішими. Закон має забезпечити учасникам товариства комфортний правовий простір для врегулювання своїх відносин. Зменшити ризики захоплення контролю за товариством, фактично знищити ризики рейдерських атак. Знімаються обмеження щодо формування статутного капіталу, спрощується процедура реєстрації, успадкування частки в статутному капіталі товариства, право отримання кредиту чи фінансування під заставу частки товариства, що полегшить залучення додаткових коштів”, - пояснив президент.

За словами президента, закон унеможливлює виключення міноритарного учасника за так зване систематичне невиконання або неналежне виконання обов’язків, що було вивчено і “від зубів відскакувало” певними рейдерами. На думку окремих експертів прийняття і підписання цього Закону також дозволить значно підвищити позиції України в рейтингу Doing business.

Очікується також покращення бізнес-клімату, активніше залучення прямих іноземних інвестицій, створення передумови для формування нових та розвитку існуючих підприємств. Збільшиться надійність захисту прав власності та буде забезпечено учасників ефективними механізмами запобігання та вирішення корпоративних конфліктів.

Документ вдосконалює регулювання відносин, які пов’язані із створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю. Він також усуває значні вади, які існують у чинному законодавстві, та приведе його у відповідність із нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн-членів ЄС.